hudba

Kapela Rolling Stones se vrací na turné, brzy oslaví 60 let na scéně

Britská rocková skupina The Rolling Stones bude příští týden pokračovat v turné po USA, které musela přerušit kvůli pandemii. První vystoupení plánuje na 26. září v St. Louis, do 20. listopadu budou následovat Pittsburgh, Los Angeles nebo New Orleans.

"Nemůžu se dočkat, až budu zpátky na pódiu. Chci všem poděkovat za trpělivost," říká sedmasedmdesátiletý zpěvák Mick Jagger. "Jsme zase na cestě," doplňuje stejně starý kytarista Keith Richards. Příští léto si připomenou 60 let od svého prvního společného koncertu.

Zdroj: ČTK

Hudební cenu Mercury mohou získat Laura Mvula či Black Country, New Road

Nominace na anglickou hudební Mercury Prize získali producent Floating Points, kapely Wolf Alice, Sault a Mogwai nebo zpěvačky Celeste a Laura Mvula. Uspět může též raper z žánru grime Ghetts, indie-soulová písničkářka Arlo Parksová nebo progresivní rockové septeto Black Country, New Road, které má začátkem srpna vystoupit na tasovském festivalu Beseda u Bigbítu.

Všichni se svými alby bodovali v britské hitparádě, Wolf Alice už cenu obdrželi před třemi roky, upozorňuje deník Guardian. Stejně jako vždy ale mohou uspět také méně známí interpreti: Hannah Peelová, saxofonistka Nubya Garciová nebo raper s trinidadskými kořeny Berwyn. Ten nemá britské občanství a nominován mohl být až díky nedávné změně pravidel. Vítěz bude oznámen 9. září.

Zdroj: Guardian

Po několika dnech je z ní bestseller. Gottovy autobiografie už se prodalo 30 tisíc výtisků

Krátce po vydání se bestsellerem stala autobiografie Karla Gotta nazvaná Má cesta za štěstím. Necelý týden poté, co vyšla v den zpěvákových nedožitých 82. narozenin, již je rozprodán první náklad 30 tisíc výtisků, oznámila distribuční společnost Euromedia Group. V Česku se neoficiální hranice bestselleru pohybuje okolo 10 tisíc prodaných výtisků.

"Výroba knihy běží kontinuálně od začátku června a předpokládáme, že bude pokračovat minimálně do konce listopadu. Klíčové budou kapacity a schopnosti tiskáren," říká obchodní ředitel Euromedie Josef Pulchart. Kniha stojí 1229 korun, dotisk do knihkupectví dorazí tento pátek.

Zdroj: ČTK
Pokračovat