Divadlo

Novou uměleckou vedoucí činohry v Liberci se stala Dušková

Divadlo F. X. Šaldy v Liberci má po pěti letech nového uměleckého vedoucího činohry. Šimona Dominika od ledna vystřídala režisérka Kateřina Dušková, která s libereckou scénou spolupracuje mnoho let. Jako umělecká vedoucí působila v Horáckém divadle Jihlava a pražském Divadle Na Fidlovačce. V Liberci režírovala hry Králova řeč, Mnoho povyku pro nic, Vražda v Orient expresu a i svoji první operu, Jakobína.

"Nastupuji do zavřeného divadla. Divadla neúplného, bez diváků chladného a smutného, ale když se dnes podívám na obě jeviště, kde se připravují nové inscenace, cítím velkou sílu a energii a ruku v ruce s tím i naději, že brzy bude líp a hlediště Divadla F. X. Šaldy se znovu zaplní diváky," říká Kateřina Dušková.

Zdroj: ČTK

Divadla zřizovaná Prahou zůstanou zavřená do konce února

Divadla, která zřizuje pražský magistrát, zůstanou zavřená minimálně do konce února 2021. Dohodli se na tom jejich ředitelé s vedením metropole. Důvodem je pandemie nemoci covid-19 a nepředvídatelnost vládních rozhodnutí, vysvětlila radní Hana Třeštíková z hnutí Praha sobě. Hlavní město zřizuje například Městská divadla pražská, dohoda se ale týká i orchestru FOK. Na kolik zavření divadel vyjde, v tuto chvíli není jasné. S řediteli scén se vedení magistrátu domluvilo také na tom, že se změní klasická sezóna. Například v případě příznivé epidemiologické situace se bude hrát v létě, kdy obvykle bývají divadelní prázdniny.

Zdroj: ČTK
Pokračovat