Film

Disney kvůli pandemii odkládá Indiana Jonese i filmy od Marvelu

Příští filmové dobrodružství dobrodružného archeologa Indiana Jonese zamíří do kin až za dva roky, oznámila v úterý společnost Walt Disney Company. Ta zároveň odložila pokračování superhrdinských snímků od Marvelu. Doctor Strange and the Multiverse of Madness s hercem Benedictem Cumberbatchem bude mít premiéru v květnu 2022, nový Thor: Love and Thunder s Chrisem Hemsworthem v červenci téhož roku a Black Panther: Wakanda Forever v listopadu.

Pátý díl Indiana Jonese, jehož devětasedmdesátiletý představitel Harrison Ford se při natáčení zranil, pak biografy začnou promítat až 30. června 2023. Hollywoodská studia poslední dva roky odkládají premiéry očekávaných velkorozpočtových titulů kvůli pandemii koronaviru, informuje agentura Reuters.

Zdroj: Reuters

Na novou bondovku už do kina přišlo 118 tisíc Čechů

Do čela návštěvnosti zdejších kin se hned po uvedení dostal film Není čas zemřít. Pětadvacátou bondovku, v níž agenta Jejího Veličenstva naposledy hraje Daniel Craig, o premiérovém víkendu vidělo 118 tisíc diváků, utržila 21 milionů korun. V pondělí to uvedla Unie filmových distributorů.

Na druhém místě tabulky je Zátopek, na kterého o víkendu dorazilo přes 10 tisíc lidí. Životopis slavného běžce od režiséra Davida Ondříčka za šest týdnů utržil přes 50 milionů. Třetí je komedie režiséra a scenáristy Petra Kolečka nazvaná Zbožňovaný. Snímek s Jiřím Bartoškou v hlavní roli za dva týdny vidělo přes 44 tisíc diváků.

Zdroj: ČTK
Pokračovat