Film

Na novou bondovku už do kina přišlo 118 tisíc Čechů

Do čela návštěvnosti zdejších kin se hned po uvedení dostal film Není čas zemřít. Pětadvacátou bondovku, v níž agenta Jejího Veličenstva naposledy hraje Daniel Craig, o premiérovém víkendu vidělo 118 tisíc diváků, utržila 21 milionů korun. V pondělí to uvedla Unie filmových distributorů.

Na druhém místě tabulky je Zátopek, na kterého o víkendu dorazilo přes 10 tisíc lidí. Životopis slavného běžce od režiséra Davida Ondříčka za šest týdnů utržil přes 50 milionů. Třetí je komedie režiséra a scenáristy Petra Kolečka nazvaná Zbožňovaný. Snímek s Jiřím Bartoškou v hlavní roli za dva týdny vidělo přes 44 tisíc diváků.

Zdroj: ČTK

Film o umělci Janu Jedličkovi získal Kouteckého cenu

Cenu Pavla Kouteckého za nejlepší dokument získal film Jan Jedlička: Stopy krajiny od režiséra Petra Záruby. Dokumentuje práci českého malíře, filmaře a fotografa, který v 60. letech minulého století emigroval do Švýcarska a jehož druhým domovem se stala pustá krajina toskánské nížiny Maremma. Jedličkovu tvorbu představila nedávná retrospektivní výstava Galerie hlavního města Prahy.

Krátkometrážní kategorii ovládl film Mikoláše Arsenjeva Holoseč, zvláštní uznání pak získala režisérka Barbora Sommersová za snímek Zábradlí. Ocenění byla vyhlášena na festivalu Elbe Dock v Ústí nad Labem.

Cena Pavla Kouteckého byla předána popatnácté. Režisér Záruba získává odměnu 100 tisíc korun, vítěz kategorie krátký dokumentární film pak 40 tisíc korun.

Zdroj: ČTK
Pokračovat