Ve věku 87 let zemřela francouzská herečka Mylène Demongeot

Jako Milady ze dvoudílných Tří mušketýrů natočených začátkem 60. let minulého století nebo v sérii filmů o Fantomasovi, kde hrála s Jeanem Maraisem a Louisem de Funèsem, proslula Mylène Demongeot. O úmrtí umělkyně, která za sebou měla sedmdesátiletou kariéru a zhruba stejný počet filmů, ve čtvrtek večer informovala agentura AFP.

Rodačka z Nice, vlastním jménem Marie-Helene Demongeot, začala účinkovat ve filmech jako sedmnáctiletá. Když jí bylo 20 roků, upozornila na sebe rolí Abigail v Čarodějkách ze Salemu, kde jejími partnery byli Simone Signoret a Yves Montand. Hvězdným desetiletím herečky, která pro své blond vlasy a usměvavou tvář bývala přirovnávaná k Brigitte Bardot, pak byla 60. léta, kdy hrála jak ve Třech mušketýrech, tak ve snímcích o Fantomasovi.

V pozdějších letech žena, která se angažovala také v ochraně zvířat a životního prostředí, vystupovala třeba ve snímcích Válka policajtů z roku 2004, Láska k pronájmu či Polibek od Beatrice. Ten měl premiéru před pěti lety.

Herečka, jejíž matka pocházela z Ukrajiny, byla podruhé vdaná za režiséra Marka Simenona, syna známého spisovatele detektivních příběhů Georgese Simenona. Ovdověla v roce 1999.

Zdroj: ČTK
Pokračovat