Na udílení Mezinárodních televizních cen Emmy uspěla Sexuální výchova

Komediální seriál o dospívání Sexuální výchova, který uvádí streamovací platforma Netflix, a policejní drama Vigil od BBC uspěly na letošním udílení Mezinárodních cen Emmy. Ty jsou méně prestižní obdobou známějších televizních Emmy.

Oba vítězné projekty vznikly ve Velké Britáii. Nejlepším hercem se stal Dougray Scott, který účinkoval v seriálu Crime od Irvinea Welshe. Nejlepší herečkou porota vyhlásila Lou de Laâgeovou, hvězdu snímku Bál šílených žen natočeného Mélanie Laurentovou pro streamovací platformu Amazon Prime Video.

V 15 kategoriích soutěžilo 60 nominovaných ze 23 zemí včetně Argentiny, Norska, Číny či Kataru. Netflix slavil úspěch také s australskou reality show Láska ve spektru o milostném životě lidí s poruchou autistického spektra.

Zdroj: ČTK

Festival Berlinale ocení režiséra Stevena Spielberga

Mezinárodní filmový festival Berlinale udělí cenu Zlatý medvěd za celoživotní dílo americkému režisérovi Stevenu Spielbergovi. Oznámili to pořadatelé přehlídky, která se uskuteční od 16. do 26. února nadcházejícího roku. "Spielberg během své neuvěřitelné kariéry inspiroval nejen celé generace diváků po celém světě, ale dal kinu jako továrně na sny zcela nový význam," říkají výkonná šéfka festivalu Mariette Rissenbeeková a umělecký šéf Carlo Chatrian.

Organizátoři promítnou i Spielbergovo nejnovější dílo Fabelmanovi. Toto drama vychází ze Spielbergova dětství i dospívání, brzy jej uvedou česká kina.

Zdroj: ČTK

Do funkce výkonného ředitele Walt Disney Company se vrací Robert Iger

Výkonným ředitelem americké filmové a zábavní společnosti Walt Disney Company se opět stane Robert Iger. Vystřídá Boba Chapeka, informovala agentura Reuters. Igera už ve firmě strávil více než čtyři desetiletí a 15 let ji vedl, teď ho znovu jmenovala správní rada. Manažer souhlasil, že se na dva roky opět ujme role výkonného ředitele, přičemž bude úzce spolupracovat s představenstvem na hledání svého nástupce. Předsedkyní správní rady zůstává Susan Arnoldová.

Společnost Walt Disney pod Igerovým vedením převzala výrobce animovaných snímků Pixar, filmovou a nakladatelskou společnost Marvel, studio Lucasfilm či zábavní aktivity konglomerátu 21st Century Fox. Spustila rovněž streamovací službu Disney+. Z funkce výkonného ředitele Iger odstoupil v roce 2020. "Robert Iger souhlasil s návratem do čela společnosti na dva roky s cílem vytvořit strategii pro obnovený růst," zdůvodňuje firma.

Zdroj: ČTK
Pokračovat