Zatím není herec ani scénář. Nová bondovka bude nejdřív v roce 2025

Příští film o agentovi 007 začnou kina promítat nejdříve v roce 2025, oznámila producentka ságy Barbara Broccoliová. Na galavečeru, který skládal poctu jí a jejímu nevlastnímu bratrovi Michaelu G. Wilsonovi, zároveň popřela, že už by tvůrci měli vybraného nového představitele Jamese Bonda. "Neprobíhá nic jako soutěž. Přemýšlíme, kam s tou postavou dál, bavíme se o tom. Scénář zatím neexistuje a ani existovat nemůže, dokud se nerozhodneme, kudy dál, protože musíme Bonda kompletně předělat. Tipuji, že dřív než za dva roky natáčení nezačne," cituje Broccoliovou britský deník Guardian.

Agenta 007 naposledy od roku 2006 hrál Daniel Craig, skončil loňským pátým filmem nazvaným Není čas zemřít. Guardian spekuluje, že by se jeho nástupcem mohli stát herec Tom Hardy, Henry Cavill, Idris Elba, Regé-Jean Page známý ze seriálu Bridgertonovi, nebo Richard Madden.

Zdroj: Guardian

Ukrajinský velvyslanec protestuje proti ruskému filmu v Karlových Varech

Proti zařazení ruského filmu nazvaného Kapitán Volkonogov uprchl do programu karlovarského festivalu protestuje ukrajinský velvyslanec v České republice Jevhen Perebyjnis. Otevřený dopis zaslal toto úterý prezidentovi akce Jiřímu Bartoškovi.

Podle ambasadora film vznikl s ruskou státní podporou a jeho tvůrci se podíleli na tamních propagandistických dílech, zařadit jej do programu tak Perebyjnis považuje za nehumánní. Snímek se odehrává ve 30. letech minulého století a vypráví o vykonavateli stalinských čistek, v němž se probudí svědomí. Rozhodne se vyhledat pozůstalé obětí a prosit o odpuštění.

Programový ředitel festivalu Karel Och už dříve řekl, že festival nechce bojkotovat ruskou tvorbu. Pořadatelé vyjadřují podporu ukrajinským tvůrcům a odsuzují ruské násilí, v Karlových Varech například profesionálům z branže představí rozpracované ukrajinské snímky. "Ruské filmové prostředí reagovalo na ten konflikt tak, že se stáhlo, ruských filmů jsme letos ani mnoho neobdrželi. To, že není ani jeden z nich v soutěži, není výraz bojkotu," řekl v květnu Karel Och.

Zdroj: ČTK
Pokračovat