Hudba

Americký hudebník Beck potvrdil, ze přijede na festival Metronome

Americký zpěvák a multiinstrumentalista Beck potvrdil účast na pražském festivalu Metronome v roce 2022. Už loni měl být jednou z hlavních hvězd, akce však byla kvůli pandemii koronaviru dvakrát přesunuta, nejnověji na 23. až 26. června příštího roku.

Beck, který je držitelem osmi cen Grammy, v Česku zahraje podruhé. Bude to dlouhých 28 let po jeho pražském klubovém debutu. V nabídce festivalu doplnil již dříve ohlášené britské indiepopové duo Oh Wonder.

Zdroj: ČTK

Na festivalu Metronome příští rok zahrají britští Oh Wonder

Pražský hudební festival Metronome představil prvního zahraničního hosta příštího ročníku, který se uskuteční 23. až 26. června 2022. Bude jím britské duo z žánru alternativního popu Oh Wonder. Debutovalo albem před šesti roky, s následující deskou Ultralife už předskakovalo hvězdám jako zpěvačce Halsey nebo písničkáři Beckovi. Třetí nahrávku nazvanou No One Else Can Wear Your Crown vydali Oh Wonder loni.

Hvězdami plánovaného pátého ročníku festivalu, který byl již podruhé odložen kvůli koronaviru, měli být americký raper Macklemore, britská skupina Underworld a právě Američan Beck. "Všem držitelům vstupenek s daty ročníků 2020 nebo 2021 garantujeme platnost těchto vstupenek na rok 2022. Mají-li třídenní, není co řešit. V případě jednodenních si diváci budou znovu moc vybrat den, na který s jednodenní vstupenkou dorazí," říká jeden z producentů akce David Gaydečka.

Zdroj: ČTK

Na festival Rock for People přijedou kapely Green Day i Weezer

Na festivalu Rock for People v červnu 2022 vystoupí americká punkrocková skupina Green Day, stejně jako rockeři Fall Out Boy a Weezer. Ve středu to oznámili pořadatelé. Všechny tři sestavy měly na královéhradeckou akci dorazit již vloni. Když byla kvůli pandemii koronaviru zrušena, počítalo se s nimi letos. Ani tentokrát se však festival kvůli přetrvávajícím hygienickým opatřením neuskuteční, byl tak přeložen na 16. až 18. června 2022. Fall Out Boy se představí 17. června, o den později přijde řada na Green Day a Weezer.

Festival je od loňského ledna vyprodaný. "Zatím nespecifikovaný počet vstupenek bude puštěn do prodeje na podzim tohoto roku," doplňují organizátoři. Teď upravují festivalový areál, aby navýšili kapacitu. Rock for People před pandemií navštěvovalo okolo 25 tisíc lidí.

Zdroj: ČTK

Letní festival Votvírák pořadatelé přesunuli na příští rok

Na příští rok přesunuli organizátoři letní hudební festival Votvírák, který se koná na letišti Boží Dar v Milovicích na Nymbursku. Důvodem je aktuální stav epidemie koronaviru a nejasný výhled na zbytek roku ohledně hygienických opatření. Nový termín je 10. až 12. června 2022. "Festival velikosti Votvíráku bohužel nelze realizovat v situaci, jenž v České republice panuje, a tak nyní nastal čas udělat toto rozhodnutí," vysvětluje produkční Martina Jablanovská.

Akce se v Milovicích měla konat ve dnech 18. až 20. června. Účast potvrdili kapely Chinaski, Divokej Bill, Rybičky 48, No Name, Škwor nebo písničkář Xindl X a zpěvačka Marie Rottrová. Festival byl kvůli pandemii zrušen i loni. Všechny vstupenky z minulého i letošního roku zůstávají v platnosti. Před pandemií akci navštěvovalo každý den okolo 30 tisíc návštěvníků.

Zdroj: ČTK
Pokračovat