Hudba

Ke koncertu v Národním divadle se po síti připojí britská kapela Morcheeba

Britská skupina Morcheeba se na dálku zúčastní koncertu Národ sobě - kultura tobě, který se uskuteční tuto sobotu 27. února v pražském Národním divadle. Cílem je podpořit českou kulturu. Ze svých domovů se členové Morcheeby po síti připojí k více než 40 českým kapelám a zpěvákům, kteří vystoupí na šesti improvizovaných pódiích v historické budově Národního divadla. Morcheeba předloni účinkovala na pražském hudebním festivalu Metronome, jehož pořadatelé stojí i za akcí Národ sobě - kultura tobě.

Zdroj: ČTK

Spotify expanduje do 85 zemí, osloví další miliardu uživatelů

Streamovací hudební platforma Spotify v příštích dnech vstoupí na 85 nových trhů včetně Bangladéše, Pákistánu či Nigérie. Bude tak dostupná další více než miliardě lidí. Spotify je už nyní celosvětovou jedničkou v oboru. Vstup do nových zemí v Asii, Africe, Evropě a Latinské Americe významně zvýší její náskok před konkurenčními programy Apple Music a Amazon Music, píše agentura Reuters. Dosud bylo Spotify přítomné v 93 zemích včetně Česka, kde funguje od roku 2013. Každý měsíc má okolo 345 milionů aktivních uživatelů.

Zdroj: ČTK

Znovu začnou vycházet alba na značce Virgin, oživil ji Universal

Hudební vydavatelství Universal Music oživuje značku Virgin Records, na které kdysi vycházela alba skupin Sex Pistols nebo Spice Girls. Firmu v roce 1972 založil britský podnikatel Richard Branson, postupně vydala alba Davida Bowieho, Mikea Oldfielda nebo skupin Rolling Stones a Massive Attack. Nejvíc ale byla spojená s punkem, reggae a novou vlnou. Branson v ní svůj podíl odprodal roku 1992 společnosti EMI, později ho získal Universal. Ten nyní značku oživuje pod názvem Virgin Music Label & Artist Services. Zaměřovat se bude na nezávislou hudbu, někdy označovanou škatulkou indie. Konkrétně má Virgin zastupovat třeba kolektiv Mixtape Madness, britské hiphopery D-Block Europe, rockery The Amazons nebo písničkářku Billie Martenovou.

Zdroj: Reuters

Ceny Anděl budou předány 29. května

Jubilejní 30. ročník hudebních cen Anděl by se měl konat 29. května. Akademici ocení nahrávky z loňského roku. Ceremoniál uvede Česká televize v hlavním vysílacím čase, provázet jím bude zpěvačka Ewa Farna.

Již loni se předávání muselo přizpůsobit epidemiologické situaci, která narušila tradici živě přenášených galavečerů. Netradiční podoba se cenám Anděl pravděpodobně nevyhne ani letos. "Přestože přímý přenos předávání je stále ve hře, během loňského ročníku jsme se přesvědčili o tom, že se můžeme vydat i trochu jiným směrem," říká producentka cen Lucie Hájková. Podle ní organizátoři pracují s několika scénáři a počítají s různým vývojem vládích protipandemických opatření.

Zdroj: ČTK
Pokračovat