Hudba

Bruce Springsteena na Broadwayi neuslyší lidé naočkovaní AstraZenecou

Slavný americký písničkář Bruce Springsteen bude od příští soboty 26. června opět vystupovat na newyorské Broadwayi se svou komorní show Springsteen on Broadway, kde hraje na kytaru i klavír, vypráví nebo čte úryvky z autobiografie. Jak ale informoval britský deník Guardian, do sálu smí jen lidé naočkovaní dvěma dávkami vakcíny Pfizer-BioNTech a Moderna nebo jednou dávkou Johnson & Johnson. Ti, kdo dostali vakcínu AstraZeneca, rozšířenou ve Velké Británii a Kanadě, pořadatelé dovnitř nevpustí. AstraZenecu pro použití v USA dosud neschválil tamní Úřad pro kontrolu potravin a léčiv.

Opatření kritizuje třeba kanadský deník Toronto Star. "Show must go on. Ale vás, co jste dostali AstraZenecu, nikdo nezval," napsal list, podle nějž tak Springsteenovu show nemohou vidět Kanaďané či Britové, kteří byli naočkovaní doma, ale pohybují se v USA.

Posluchači budou smět zaplnit všech 1710 míst v sále divadla St. James Theatre, respirátory uvnitř nejsou povinné.

Zdroj: Guardian

V Brně vystoupí Pražský výběr, do Tasova míří Black Country, New Road

Hvězdou letošního ročníku festivalu TrutnOFF, který se od loňska koná v Brně, bude kapela Pražský výběr se dvěma bubeníky. Kromě ní vystoupí J.A.R., Michal Prokop, Visací zámek nebo Ondřej Havelka s orchestrem Melody Makers, horňácká cimbálovka či romská kapela. Akce se uskuteční ve dnech 20. až 22. srpna v areálu Na Střelnici v Brně-Pisárkách.

Do Tasova na Hodonínsku na přehlídku Beseda u bigbítu pak přijede progresivní britská kapela Black Country, New Road. O londýnském uskupení pořadatelé mluví v superlativech. Členové se opírají o své hudební vzdělání, hrají precizně a živelně. Na festivalu se představí také další Britové Snapped Ankles nebo belgická kapela Flying Horseman. Osmadvacátý ročník Besedy se uskuteční 6. a 7. srpna. Do prodeje šlo 1500 vstupenek a je téměř vyprodáno.

Zdroj: ČTK

Kapela Lucie přesunula koncerty s orchestrem na příští rok

Pop-rocková skupina Lucie přesunula letošní turné s Filharmonií Hradec Králové na příští rok. Místo toho nabídne malou šňůru s rockovým programem, která odstartuje 25. června v Boskovicích. Program s filharmoniky nazvaný Lucie v opeře měl mít premiéru 27. září, kapela ho přesunula kvůli přetrvávající koronavirové krizi.

"K turné Lucie v opeře jsme od začátku přistupovali jako k výjimečnému projektu, který měl fanouškům nabídnout nezapomenutelný zážitek. Bohužel v tuto chvíli stále není jasné, za jakých podmínek bude možné na podzim v halách koncertovat," vysvětlují členové sestavy. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na nové termíny, které budou upřesněny v příštích týdnech.

Nové turné nazvané Dotkni se Lucie od 25. června nabídne 15 zastávek v menších prostorách. Poslední koncert se koná 19. září v Brně.

Zdroj: ČTK

Na Colours of Ostrava vystoupí The Killers i zpěvačka LP

Na festival Colours of Ostrava, který byl kvůli pandemii koronaviru odložen na příští rok, přijedou americká rocková kapela The Killers, nizozemský DJ Martin Garrix i zpěvačka LP. Ve středu to potvrdili pořadatelé. Všichni interpreti měli původně dorazit už vloni. "Jde určitě o dobré znamení a známku optimismu na mezinárodní hudební scéně, že se nám daří takto dlouho dopředu znovu potvrzovat festivalové zahraniční hvězdy. Další jména budou určitě brzy následovat, fanoušci se mají na co těšit," avizuje ředitelka přehlídky Zlata Holušová.

Zdroj: ČTK
Pokračovat