Televize

Seriál Hra na oliheň bude pokračovat, slibuje režisér

Autor hitového jihokorejského seriálu Hra na oliheň, který se stal nejúspěšnějším v historii videotéky Netflix, jedná o natáčení pokračování. Scenárista a režisér Hwang Dong-hyuk to řekl agentuře Reuters. "Klidně to oznámím už teď: druhá řada bude, jen zatím neumím říct kdy. Hrubé obrysy už ale mám v hlavě," avizuje.

"Vrátí se a něco s tímhle světem udělá," naznačuje autor v narážce na protagonistu seriálu, kterého hraje Lee Jeong-jae.

Devítidílný thriller, v němž zadlužení lidé bojují o život v dětských hrách s vidinou pohádkového bohatství, měl premiéru v září. Podle Netflixu už ho viděly zhruba dvě třetiny všech uživatelů služby, 142 ze 214 milionů domácností.

Zdroj: Reuters

Zemřel herec Miroslav Středa. Působil v pražském Činoherním klubu nebo v mosteckém divadle

Ve věku 76 let zemřel divadelní a filmový herec Miroslav Středa. Řadu let působil v pražském Činoherním klubu, naposledy hrál v Městském divadle v Mostě. Objevil se také v seriálu Zdivočelá země. O hercově úmrtí po dlouhé těžké nemoci informovala jeho manželka Jaroslava Středová.

Středa se narodil v květnu 1945 v Náchodě, kde také jako vyučený seřizovač textilních strojů začal s herectvím v ochotnickém souboru. Po absolvování Janáčkovy akademie múzických umění krátce působil Divadle Petra Bezruče v Ostravě, odkud odešel do desetiletého angažmá ve Státním divadle v Brně. Na konci 70. let minulého století přešel do Činoherního klubu v Praze. Naposledy byl v angažmá Městského divadla v Mostě, kde se také na konci roku 2014 s hereckou kariérou rozloučil.

Středa ztvárnil řadu menších rolí také ve filmu či televizi. Zahrál si například ve filmové komedii Buldoci a třešně či v seriálech Sanitka a Synové a dcery Jakuba skláře. Po roce 1989 ho mohli televizní diváci vidět například v seriálu Zdivočelá země. Kromě televize se Středa uplatňoval také v dabingu a rozhlase.

Zdroj: ČTK
Pokračovat