Hudba

V Ostravě zahraje Axel Thesleff, přesné místo se dozví jen majitelé lístků

Na neobvyklém místě v Dolní oblasti Vítkovice vystoupí 14. července finský producent elektronické hudby Axel Thesleff. Autor hitu Bad Karma, který má na YouTube přes půl miliardy zhlédnutí, do Česka přijede poprvé. Pozval ho festival Colours of Ostrava na svou sérii Hotspot.

"Koncert je určen pro limitovaný počet fanoušků, vstup se bude řídit aktuálními hygienickými opatřeními," říká mluvčí akce Jiří Sedlák. Přesné místo, kde "ještě žádná party či koncert nebyly", se dozví pouze držitelé vstupenek. Jako předskokan se představí český Ventolin.

Série Hotspot spojuje výjimečná vystoupení s výjimečnými místy. Její součástí již letos byly koncerty DJ Floexe doprovázeného robotickým bubeníkem na tribuně Strahovského stadionu v Praze nebo elektronické dvojice Bratři na skalním hradě Sloup v Čechách.

Zdroj: ČTK

Kapelu Mumford & Sons opouští jeden ze zakládajících členů

Kytarista a hráč na banjo Winston Marshall odchází z populární kapely Mumford & Sons. Rozhodl se tak po nedávné vlně kritiky, kdy na Twitteru pochválil knihu od konzervativního novináře odsuzující levicové hnutí Antifa. "V posledních dnech jsem lépe pochopil bolest, kterou jsem lidem způsobil podporou této publikace," omluvil se později.

Nyní zdůrazňuje, že nepatří ke stoupencům radikální pravice. Přesto se rozhodl sestavu opustit. "Tím, že se od spoluhráčů vzdálím, snad získám prostor vyjadřovat vlastní názory bez toho, aniž by to na ně vrhalo špatné světlo," dodává. Marshall byl roku 2007 jedním ze čtyř zakládajících členů hitové formace, která později vystoupila mimo jiné v pražské O2 areně.

Zdroj: Guardian

Bruce Springsteena na Broadwayi neuslyší lidé naočkovaní AstraZenecou

Slavný americký písničkář Bruce Springsteen bude od příští soboty 26. června opět vystupovat na newyorské Broadwayi se svou komorní show Springsteen on Broadway, kde hraje na kytaru i klavír, vypráví nebo čte úryvky z autobiografie. Jak ale informoval britský deník Guardian, do sálu smí jen lidé naočkovaní dvěma dávkami vakcíny Pfizer-BioNTech a Moderna nebo jednou dávkou Johnson & Johnson. Ti, kdo dostali vakcínu AstraZeneca, rozšířenou ve Velké Británii a Kanadě, pořadatelé dovnitř nevpustí. AstraZenecu pro použití v USA dosud neschválil tamní Úřad pro kontrolu potravin a léčiv.

Opatření kritizuje třeba kanadský deník Toronto Star. "Show must go on. Ale vás, co jste dostali AstraZenecu, nikdo nezval," napsal list, podle nějž tak Springsteenovu show nemohou vidět Kanaďané či Britové, kteří byli naočkovaní doma, ale pohybují se v USA.

Posluchači budou smět zaplnit všech 1710 míst v sále divadla St. James Theatre, respirátory uvnitř nejsou povinné.

Zdroj: Guardian