Zpěvák Justin Bieber přerušil turné, pražský koncert ale neruší

Kvůli únavě a zdravotním problémům kanadský popový zpěvák Justin Bieber přerušuje turné. Koncert v pražské O2 areně plánovaný na 12. března příštího roku však neruší, potvrdila ve středu pořadatelská společnost Bestsport. "Pořadatelé by s managementem Justina Biebera rádi uklidnili fanoušky a vzkazují, že koncert v pražské O2 areně zůstává v plánovaném kalendáři. Není důvod se domnívat, že by měl být zrušen," uvedla firma.

Osmadvacetiletý držitel dvou Grammy Bieber, který celosvětově prodal přes 150 milionů desek, bojuje s s neuropatickým onemocněním zvaným Ramsay-Huntův syndrom. V jeho důsledku mu částečně ochrnula tvář a právě kvůli němu nyní pozastavil turné.

"Odehrál jsem šest vystoupení, udělal jsem vše pro to, abych podal stoprocentní výkon, ale to úsilí se na mě okamžitě podepsalo. Po poslední show na festivalu Rock in Rio v Brazílii jsem si musel přiznat, že mě přemohlo vyčerpání," vysvětluje zpěvák. "Budu v pořádku, ale musím si odpočinout," dodává. Na pražský koncert lze stále koupit vstupenky v cenách od 2390 do 3190 korun.

Nemůžeme vybírat peníze na válku. Italové zrušili koncert Ukrajinci Žadanovi

Pořadatelé v italském Miláně zrušili koncert ukrajinského básníka a zpěváka Serhije Žadana a jeho kapely Sobaki, který se měl uskutečnit tento pátek 2. září. Informoval o tom deník Ukrajinska pravda. "Sorry, ale v naší zemi je ilegální uspořádat vystoupení a vybírat peníze na válku," napsali organizátoři z milánského Slaughter Clubu.

Žadan od začátku ruské invaze na Ukrajinu vybírá peníze pro charkovský dobrovolnický prapor Chartija, za které však nekupuje zbraně. Kromě toho shromažďuje a osobně rozváží humanitární pomoc do ohrožených čtvrtí ukrajinského města Charkov. Současné turné s kapelou Sobaki absolvuje právě na podporu Chartiji. Esemeskovou korespondenci s milánskými pořadateli zveřejnil na svém Facebooku. "Někteří Evropané si dál hrají na pacifismus a dvojí standardy a upřímně věří, že když Ukrajinci bojují za své životy a svou vlast, narušují tím jakési ideály míru a harmonie," komentoval to Žadan.

Osmačtyřicetiletý přední ukrajinský básník se svou kapelou Sobaki, jež míchá punk-rock a ska, tuto středu večer zahrál pro několik stovek převážně Ukrajinců v pražském klubu Rock Café. Žadan patří vedle o generaci starších Jurije Andruchovyče a Oksany Zabužko k nejvýznamnějším současným ukrajinským spisovatelům, v říjnu na Frankfurtském knižním veletrhu převezme prestižní Mírovou cenu německých knihkupců.

Zdroj: Ukrajinska pravda

Kvůli dešti na festivalu předčasně skončila projekce Lotranda a Zubejdy

O vrchol druhého dne poděbradského festivalu Soundtrack se postaral déšť. Pořadatelé kvůli němu v pátek večer předčasně ukončili velkoformátovou projekci pohádky Lotrando a Zubejda, kterou za doprovodu živého orchestru u zdi poděbradského zámku sledovalo zaplněné hlediště.

Film režiséra Karla Smyczka s hudbou Jaroslava Uhlíře z roku 1996 doprovázelo těleso vedené dirigentem Kryštofem Markem, doplněné dětským pěveckým sborem plus zpěváky v čele s Romanem a Michaelou Tomešovými. Večer měli ještě vystoupit Tros Discotequos neboli Vojtěch Dyk, Jakub Prachař a Jan Maxián. Vzhledem k Dykově onemocnění však organizátoři plánovali vystoupení beatboxera Endrua alias Ondřeje Havlíka.

Sedmý ročník festivalu zahájil ve středu swingový zpěvák Jiří Ševčík s kapelou Pirate Swing Band. Akce potrvá do neděle.

Zdroj: ČTK