Zahraničí
- Slovensko: Národní divadlo od pondělí zrušilo všechna představení v historické i nové budově.
- Polsko: Zavírá muzea, divadla i kina.
- Ukrajina: Zakáže hromadné akce pro více než 200 lidí.
- Maďarsko: Zakázány shromáždění více než 100 lidí v uzavřených prostorách a přes 500 lidí pod širým nebem.
- USA: Z obav před šířením koronaviru byl odložen filmový a hudební festival South by Southwest, známý pod zkratkou SXSW, a ve středu také hudební přehlídky Coachella a Stagecoach. Turné odložili kapela Pearl Jam, která 27. března vydá nové album Gigaton, a hudebník Neil Young. Sanfranciská opera a orchestr začaly odkládat představení. Divadla na newyorské Broadwayi zrušily tradiční setkávání fanoušků s účinkujícími po skončení představení u dveří vedoucích do zákulisí. Televizní talkshow Stephena Colberta nebo Jimmyho Fallona jsou dočasně bez diváků. K nakaženým koronavirem patří herec Tom Hanks a jeho manželka Rita Wilsonová, kteří momentálně natáčejí v Austrálii.
- Německo: Už minulý týden byl zrušen Lipský knižní veletrh. Toho se od 12. března měli zúčastnit také čeští autoři včetně Michala Ajvaze, Marka Šindelky nebo vrchního zemského rabína Karola Sidona, vloni veletrh navštívilo 286 tisíc lidí. Zrušeno bylo také předání cen za skladbu Musikautorenpreis nebo koncerty houslisty a dirigenta Andrého Rieua. Berlínský ministr kultury zrušil všechna představení státních divadel, orchestrů i opery až do 19. dubna a doporučil totéž soukromým provozovatelům. Týká se to třeba i Komische Oper, která chystala festival připomínající českého rodáka Jaromíra Weinbergera, autora opery Švanda dudák. Vláda spolkovým zemím doporučuje nekonat akce pro více než 1000 obyvatel.
- Rakousko: Do začátku dubna se nesmějí konat žádné akce v uzavřeném prostoru s více než 100 účastníky.
- Francie: Zakázala shromáždění více než 1000 lidí na jednom místě. Neuskuteční se pařížský knižní veletrh Salon du Livre nebo koncerty v koncertním sále Philharmonie de Paris. Naopak filmový festival v Cannes, který má začít v květnu, zatím pořadatelé nezrušili. Největší tamní kino Palais du Festival má kapacitu 2300 lidí. Mezi nakaženými koronavirem je i francouzský ministr kultury, šestačtyřicetiletý Franck Riester. Zůstává v karanténě ve svém pařížském bytě.
- Velká Británie: Hudební festival Glastonbury, do jehož začátku zbývá 16 týdnů a kde mají jako hlavní hvězdy vystoupit Taylor Swiftová, Paul McCartney a Diana Rossová, zatím pokračuje dle plánů. Pořadatelé očekávají okolo 200 tisíc návštěvníků. Zrušen byl Londýnský knižní veletrh, který se měl konat 10. až 12. března.
- Itálie: Do 3. dubna jsou zakázána veškerá veřejná shromáždění, zastavil se tak i kulturní život v zemi včetně mší. Přípravy filmového festivalu v Benátkách, který má začít koncem léta, zatím ale pokračují. Veletrh dětských knih v Bologni byl zrušen, uskuteční se až v roce 2021.
- Řecko: Thessaloniki Book Fair v Soluni se z květnového termínu posouvá na říjen, informoval o tom ředitel pražského Světa knihy Radovan Auer.
- Čína: Země, která má druhý největší filmový trh na světě, už v únoru zavřela biografy a zrušila koncerty. Stejně tak byl zrušen veletrh umění Art Basel v Hongkongu.
- Tchaj-wan: Byl přesunut literární veletrh Taipei International Book Exhibition, uskuteční se ve dnech 7. až 12. května.
- Argentina: Knižní veletrh v Buenos Aires, který každoročně navštěvuje přes milion lidí, zatím pokračuje v přípravách, konat se bude od 30. dubna do 18. května.
- Kanada: Nadále pokračují přípravy filmového festivalu v Torontu, který má začít koncem léta.
- Izrael: Kvůli opatření vlády, která do karantény posílá všechny cizince, musel americký barytonista Thomas Hampson po příletu do Tel Avivu sednout na letadlo zpět do Švýcarska. Hampson měl účinkovat s Izraelskou filharmonií.
- Omán: Královská opera v Maskatu, který je hlavním městem Sultanátu Omán a kde opakovaně koncertoval český orchestr PKF - Prague Philharmonia, zrušila všechna představení v březnu a dubnu.
- Austrálie: Mezi nakaženými koronavirem je osmapadesátiletý skladatel a bývalý houslista Berlínské filharmonie Brett Dean, který kvůli tomu zrušil provedení svých děl v podání Národního tchajwanského symfonického orchestru. "Bylo zvláštní pozorovat profesionály v antibakteriálních oblecích, jak vstoupili do mého pokoje a eskortovali mě do izolace. Bylo to jako z Kafkova románu," svěřil se Dean, který má být příští sezonu rezidenčním skladatelem London Philharmonic Orchestra. Popová zpěvačka Miley Cyrus také kvůli koronaviru zrušila účast na koncertu v Austrálii, který měl vybrat peníze na pomoc oblastem a lidem postiženým nedávnými požáry.