hudební festival

V Brně vystoupí Pražský výběr, do Tasova míří Black Country, New Road

Hvězdou letošního ročníku festivalu TrutnOFF, který se od loňska koná v Brně, bude kapela Pražský výběr se dvěma bubeníky. Kromě ní vystoupí J.A.R., Michal Prokop, Visací zámek nebo Ondřej Havelka s orchestrem Melody Makers, horňácká cimbálovka či romská kapela. Akce se uskuteční ve dnech 20. až 22. srpna v areálu Na Střelnici v Brně-Pisárkách.

Do Tasova na Hodonínsku na přehlídku Beseda u bigbítu pak přijede progresivní britská kapela Black Country, New Road. O londýnském uskupení pořadatelé mluví v superlativech. Členové se opírají o své hudební vzdělání, hrají precizně a živelně. Na festivalu se představí také další Britové Snapped Ankles nebo belgická kapela Flying Horseman. Osmadvacátý ročník Besedy se uskuteční 6. a 7. srpna. Do prodeje šlo 1500 vstupenek a je téměř vyprodáno.

Zdroj: ČTK

Na Colours of Ostrava vystoupí The Killers i zpěvačka LP

Na festival Colours of Ostrava, který byl kvůli pandemii koronaviru odložen na příští rok, přijedou americká rocková kapela The Killers, nizozemský DJ Martin Garrix i zpěvačka LP. Ve středu to potvrdili pořadatelé. Všichni interpreti měli původně dorazit už vloni. "Jde určitě o dobré znamení a známku optimismu na mezinárodní hudební scéně, že se nám daří takto dlouho dopředu znovu potvrzovat festivalové zahraniční hvězdy. Další jména budou určitě brzy následovat, fanoušci se mají na co těšit," avizuje ředitelka přehlídky Zlata Holušová.

Zdroj: ČTK
Pokračovat