Metronome Festival

Americký hudebník Beck potvrdil, ze přijede na festival Metronome

Americký zpěvák a multiinstrumentalista Beck potvrdil účast na pražském festivalu Metronome v roce 2022. Už loni měl být jednou z hlavních hvězd, akce však byla kvůli pandemii koronaviru dvakrát přesunuta, nejnověji na 23. až 26. června příštího roku.

Beck, který je držitelem osmi cen Grammy, v Česku zahraje podruhé. Bude to dlouhých 28 let po jeho pražském klubovém debutu. V nabídce festivalu doplnil již dříve ohlášené britské indiepopové duo Oh Wonder.

Zdroj: ČTK

Na festivalu Metronome příští rok zahrají britští Oh Wonder

Pražský hudební festival Metronome představil prvního zahraničního hosta příštího ročníku, který se uskuteční 23. až 26. června 2022. Bude jím britské duo z žánru alternativního popu Oh Wonder. Debutovalo albem před šesti roky, s následující deskou Ultralife už předskakovalo hvězdám jako zpěvačce Halsey nebo písničkáři Beckovi. Třetí nahrávku nazvanou No One Else Can Wear Your Crown vydali Oh Wonder loni.

Hvězdami plánovaného pátého ročníku festivalu, který byl již podruhé odložen kvůli koronaviru, měli být americký raper Macklemore, britská skupina Underworld a právě Američan Beck. "Všem držitelům vstupenek s daty ročníků 2020 nebo 2021 garantujeme platnost těchto vstupenek na rok 2022. Mají-li třídenní, není co řešit. V případě jednodenních si diváci budou znovu moc vybrat den, na který s jednodenní vstupenkou dorazí," říká jeden z producentů akce David Gaydečka.

Zdroj: ČTK

Festival Metronome Prague se přesouvá na rok 2022

Největší pražskou hudební přehlídku pod širým nebem Metronome Prague pořadatelé přesunuli z letošního června na 23. až 26. června 2022. K rozhodnutí dospěli po zvážení okolností souvisejících s pandemií nemoci covid-19. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti, říká producent festivalu David Gaydečka. "V tuto chvíli, pouhé tři měsíce před původně plánovaným 'startovním výstřelem' letošního ročníku, nelze s plnou zodpovědností sestavit program, který by zachoval vysoce nastavenou laťku Metronome Prague, který by zajistil pro návštěvníky i účinkující dokonalý komfort," vysvětluje.

Největšími hvězdami plánovaného pátého ročníku festivalu měli být americký raper Macklemore, britská skupina Underworld a americký zpěvák a multiinstrumentalista Beck. Návštěvnost festivalu podle pořadatelů vzrostla ze 7500 diváků v prvním ročníku na předloňských přibližně 20 tisíc.

Zdroj: ČTK

Festival Metronome se přesouvá z června na září

Pražský hudební festival Metronome, který měl ve druhé polovině června na Výstavišti přivítat písničkáře Becka, zpěváka Macklemorea, raperu Skeptu či duo Underworld, se přesouvá na září. "Nechceme, aby nám všem koronavirus zničil celou show. Proto jsme 5. ročník festivalu odložili a akce se odehraje ve dnech 17. až 19. září," uvedli v úterý ráno pořadatelé. Vstupenky zůstávají v platnosti, kdo by se v novém termínu nemohl zúčastnit, od poloviny dubna může požádat o vrácení peněz.

Pokračovat