Filharmonie Brno

Americký dirigent Davies prodloužil angažmá ve Filharmonii Brno

Filharmonie Brno prodloužila smlouvu s uměleckým ředitelem a šéfdirigentem Dennisem Russellem Daviesem. Šestasedmdesátiletý Američan má za sebou dvě sezony v Brně, třetí zahájí 11. září v katedrále na Petrově. Prodloužený kontrakt potrvá do roku 2024 s opcí na další dva roky.

Podle ředitelky Marie Kučerové orchestr pod Daviesem zažívá šťastnou éru. Spolupráci si chválí i Američan. "Naše společné první dvě sezony byly krásné, obohacující a spolu s manželkou Maki Namekawou jsme si Brno a vše, co nabízí, skutečně zamilovali," říká muž, který více než půl století působí jako šéfdirigent orchestrů v USA i Evropě.

Novou sezonu zahájí Filharmonie Brno skladbami Arva Pärta a Antona Brucknera 11. září, koncert bude bez pauzy. Všichni návštěvníci musí mít nasazené roušky, u vstupu do katedrály bude k dispozici dezinfekce.

Zdroj: ČTK

Moravský podzim přidává koncert, uctí památku Giji Kančeliho

Festival Moravský podzim na program zařadil mimořádný koncert k poctě gruzínského skladatele Giji Kančeliho, který zemřel minulý týden ve věku 84 let. Vystoupení se uskuteční příští úterý 15. října v brněnském Červeném kostele. "Chceme uctít památku osobnosti, která patřila k těm nejvýznamnějším ve světě soudobé klasické hudby," uvádí Marie Kučerová, ředitelka Filharmonie Brno, která festival pořádá. Na koncertu zazní Kančeliho stěžejní dílo Amao omi (Nesmyslná válka) z roku 2005 pro sbor a saxofonové kvarteto. Na jeho provedení se pod taktovkou Jana Ocetka budou podílet vokální soubor Ensemble Frizzante, pěvecký sbor Vox Iuvenalis a Saxofonové kvarteto Moravia. Večeru se zúčastní také šéfdirigent Filharmonie Brno Dennis Russell Davies, který byl Kančeliho přítelem.

Zdroj: ČTK
Pokračovat