Klasická hudba

Carnegie Hall bude mít zavřeno do dubna 2021

Slavná newyorská koncertní síň Carnegie Hall zůstane zavřená minimálně do 5. dubna 2021. Kvůli pandemii koronaviru o tom rozhodli její provozovatelé, píše agentura AP. Tím pádem má Carnegie Hall šanci stihnout jen závěr sezony 2020/21. Budova, která stojí od roku 1891 a zahrnuje tři sály, je zavřená od 12. března. Některé plánované koncerty se uskutečnily on-line. Začátkem příštího roku se kvůli pandemii ruší například večer filmové hudby Johna Williamse, autora soundtracků k Hvězdným válkám či Indiana Jonesovi, nebo vystoupení orchestrů z Vídně a Šanghaje.

Zdroj: AP

Dirigent Nelsons zůstane v Bostonu i Lipsku o tři roky déle

Lotyšský dirigent Andris Nelsons prodloužil smlouvy s Bostonským symfonickým orchestrem i lipským Gewandhausorchesterem. V americkém tělesu, kde působí od roku 2014, setrvá na pozici hudebního ředitele o tři roky déle, do sezony 2024/2025. Teprve tehdy se také rozloučí v lipském orchestru, s nímž bostonští úzce spolupracují.

"Když se Andris Nelsons v roce 2014 stal hudebním ředitelem Bostonského symfonického orchestru, věděli jsme, jaké hudební dary tělesu přinese. Nedocenili jsme ale jeho vnitřní schopnost položit se celým srdcem i duší do každé situace a jeho úžasnou osobnost, kterou vnáší do svých vystoupení," říká prezident a ředitel orchestru Mark Volpe.

"Jsem plný vděku a štěstí za možnost pokračovat v této hudební cestě," dodává jedenačtyřicetiletý Nelsons, který letos dirigoval novoroční koncert Vídeňských filharmoniků. Čeští posluchači ho mohou znát z vystoupení na festivalu Pražské jaro, kde vedl City of Birmingham Symphony Orchestra.

Zdroj: AP
Pokračovat