Archiv: hudba

Na festival Rock for People přijedou kapely Green Day i Weezer

Na festivalu Rock for People v červnu 2022 vystoupí americká punkrocková skupina Green Day, stejně jako rockeři Fall Out Boy a Weezer. Ve středu to oznámili pořadatelé. Všechny tři sestavy měly na královéhradeckou akci dorazit již vloni. Když byla kvůli pandemii koronaviru zrušena, počítalo se s nimi letos. Ani tentokrát se však festival kvůli přetrvávajícím hygienickým opatřením neuskuteční, byl tak přeložen na 16. až 18. června 2022. Fall Out Boy se představí 17. června, o den později přijde řada na Green Day a Weezer.

Festival je od loňského ledna vyprodaný. "Zatím nespecifikovaný počet vstupenek bude puštěn do prodeje na podzim tohoto roku," doplňují organizátoři. Teď upravují festivalový areál, aby navýšili kapacitu. Rock for People před pandemií navštěvovalo okolo 25 tisíc lidí.

Zdroj: ČTK

Letní festival Votvírák pořadatelé přesunuli na příští rok

Na příští rok přesunuli organizátoři letní hudební festival Votvírák, který se koná na letišti Boží Dar v Milovicích na Nymbursku. Důvodem je aktuální stav epidemie koronaviru a nejasný výhled na zbytek roku ohledně hygienických opatření. Nový termín je 10. až 12. června 2022. "Festival velikosti Votvíráku bohužel nelze realizovat v situaci, jenž v České republice panuje, a tak nyní nastal čas udělat toto rozhodnutí," vysvětluje produkční Martina Jablanovská.

Akce se v Milovicích měla konat ve dnech 18. až 20. června. Účast potvrdili kapely Chinaski, Divokej Bill, Rybičky 48, No Name, Škwor nebo písničkář Xindl X a zpěvačka Marie Rottrová. Festival byl kvůli pandemii zrušen i loni. Všechny vstupenky z minulého i letošního roku zůstávají v platnosti. Před pandemií akci navštěvovalo každý den okolo 30 tisíc návštěvníků.

Zdroj: ČTK

Festivaly Mighty Sounds a Brutal Assault budou až příští rok

Táborský hudební festival Mighty Sounds kvůli koronaviru přesouvá letošní ročník na léto 2022. Zdůvodnil to i tím, že některé kapely překládají turné. Vstupenky zůstávají v platnosti. Akce, jež se zaměřuje na žánry ska, punk či reggae a navštěvuje ji přes 10 tisíc lidí ročně, se kvůli pandemii nekonala ani vloni.

Třetina diváků na Mighty Sounds tradičně přijíždí z ciziny. Dvě hlavní kapely odloženého ročníku, Dropkick Murphys a Social Distortion, jsou americké. Díky podpoře z ministerstva kultury se povedlo nahradit většinu loňských nákladů. Ze vstupenek, jichž se loni prodalo několik tisíc, pořadatelé vraceli kolem 40 kusů.

Odklad na další rok nedávno oznámil také festival tvrdé hudby Brutal Assault, který se koná v kulisách historické pevnosti Josefov. "Celý rok jsme tvrdě makali, aby byl letošní jubilejní ročník připraven. Bohužel situace kolem covidu-19 se nelepší a nám po zralé úvaze nezbývá nic jiného než 25. ročník přesunout na příští rok," uvedli pořadatelé. Příští Brutal Assault se tak má nově konat ve dnech 9. až 13. srpna 2022.

Zdroj: ČTK

Koncert Stinga ve Slavkově byl potřetí odložen

Pořadatelé museli už potřetí odložit koncert britského hudebníka Stinga ve Slavkově u Brna, znovu o rok. Nový termín je 31. července 2022, dosud se počítalo s letošním 25. červencem. Důvodem pro odklad je stejně jako loni pandemie koronaviru. Vstupenky zůstávají v platnosti, oznámila agentura Live Nation.

Mnohonásobný držitel ceny Grammy měl v zámecké zahradě zahrát už předloni. Na poslední chvíli koncert zrušil ze zdravotních důvodů. Kvůli pandemii nového typu koronaviru pak nevyšlo ani loňské vystoupení a fanoušci Stinga budou zklamaní také letos.

Slavkovská zámecká zahrada měla být jednou ze zastávek prodlouženého turné s programem My Songs. Jako předkapela měli vystoupit Vojtěch Dyk s B-Side Bandem a Lenka Nová.

Zdroj: ČTK

Festival Rock for People byl odložen na rok 2022

Vyprodaný letošní ročník hudebního festivalu Rock for People byl přesunut na příští rok, uskuteční se ve dnech 16. až 18. června 2022. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti, postupně budou i na nový termín znovu potvrzováni interpreti, oznámili v pondělí dopoledne pořadatelé.

"Přípravám dal celý tým mnoho energie v naději, že očkování vrátí svět do normálu a v létě bude zase možné pořádat kulturní akce pro větší počet diváků. Bohužel vývoj epidemiologické situace nám již podruhé neumožňuje uspořádat náš klasický mezinárodní festival v plném rozsahu," říká ředitel Michal Thomes.

Fakt, že se akce podruhé za sebou nemůže konat kvůli protipandemickým opatřením, chce divákům vyvážit alternativním festivalem. "Hned jak bude jasné, za jakých podmínek lze akce pořádat, oznámíme detaily," slibuje.

Ve věku 50 let zemřel americký raper DMX

Necelý týden po těžkém infarktu v pátek zemřel americký raper vystupující pod zkratkou DMX. Bylo mu 50 let. Autor hitů a Party Up (Up in Here) a X Gon' Give It To Ya byl významnou osobností hiphopu konce 90. let minulého století a počátku tisíciletí.

S umělcem známým také jako Dark Man X spolupracovali rapeři Jay-Z, Ja Rule a LL Cool J. Objevil se v několika filmech včetně Romeo musí zemřít z roku 2000 nebo o tři roky mladším Od kolébky do hrobu.

DMX se narodil roku 1970. Mnoho let se potýkal s drogovou závislostí, kvůli níž byl opakovaně na léčení. Mnohokrát byl zadržen a vězněn. Odpykal si například tresty za týrání zvířat, držení drog a zbraní či bezohlednou jízdu. V posledních letech se podle agentury AP věnoval dobročinnosti.

Zdroj: ČTK