Kultura

Po několika dnech je z ní bestseller. Gottovy autobiografie už se prodalo 30 tisíc výtisků

Krátce po vydání se bestsellerem stala autobiografie Karla Gotta nazvaná Má cesta za štěstím. Necelý týden poté, co vyšla v den zpěvákových nedožitých 82. narozenin, již je rozprodán první náklad 30 tisíc výtisků, oznámila distribuční společnost Euromedia Group. V Česku se neoficiální hranice bestselleru pohybuje okolo 10 tisíc prodaných výtisků.

"Výroba knihy běží kontinuálně od začátku června a předpokládáme, že bude pokračovat minimálně do konce listopadu. Klíčové budou kapacity a schopnosti tiskáren," říká obchodní ředitel Euromedie Josef Pulchart. Kniha stojí 1229 korun, dotisk do knihkupectví dorazí tento pátek.

Zdroj: ČTK

Festival v Benátkách zahájí Almodóvarův film s Penélope Cruzovou

Letošní ročník filmového festivalu v Benátkách zahájí 1. září novinka španělského režiséra Pedra Almodóvara. V dramatu nazvaném Madres Paralelas účinkují Španělky Penélope Cruzová a Milena Smitová. Hrají těhotné ženy bez partnerů, které se krátce před porodem setkají v nemocnici. Podle ředitele festivalu Alberta Barbery se snímek zabývá "mateřstvím s nepředvídatelným vývojem, ženskou solidaritou a sexualitou, která je prožívaná svobodně a bez pokrytectví".

Film bude soutěžit o hlavní cenu, Zlatého lva. Jedna z nejstarších a nejprestižnějších kinematografických přehlídek světa potrvá do 11. září. "V roce 1983 jsem se zrodil jako režisér právě v Benátkách. Po 38 letech mě povolali, abych festival zahájil," doplňuje Almodóvar. Ten zde měl úspěch roku 1988 s filmem Ženy na pokraji nervového zhroucení, oceněným za scénář. Předloni Almodóvar převzal Zlatého lva za celoživotní dílo.

Zdroj: ČTK/ANSA