Hudba

Nový rekord hitparády: hit zpěváka The Weeknda se v ní drží už 88 týdnů

Singl Blinding Lights od kanadského popového zpěváka The Weeknda se v americké hitparádě drží již 88. týdnem v řadě, nejdéle, co žebříček Billboard Hot 100 pamatuje. Předešlý rekord stanovila kapela Imagine Dragons, jejíž píseň Radioactive byla mezi nejhranějšími 87 týdnů, informoval deník Guardian.

Blinding Lights vyšlo v listopadu 2019 jako druhý singl z Weekndova alba After Hours, zveřejněného v březnu 2020. "Je to velký den. Jsem neskonale vděčný, že mohu experimentovat se zvuky, zkoušet nové věci se svým hlasem a dělat hudbu pro lidi, které miluji a respektuji," napsal na Instagramu zpěvák, který chce letos vydat další desku. Jeho plánovaný koncert v pražské O2 areně byl kvůli pandemii přeložen na 5. listopadu 2022, vstupenky jsou stále v prodeji.

Zdroj: Guardian

Britské kapely nejsou naočkované, na festival v Tasově nepřijedou

Hvězdou festivalu Beseda u bigbítu nakonec bude polská zpěvačka Brodka. Nahradí britské kapely Black Country, New Road a Snapped Ankles, stejně jako belgickou sestavu Flying Horseman. Britové se nestihli plně očkovat, což by pro ně znamenalo cestovní komplikace, nejspíš i karanténu. "U Flying Horseman zase nastala situace, kdy na jejich koncert mělo navazovat německé turné, které se z důvodu restrikcí postupně rušilo. Zůstal jen koncert v České republice, který se nakonec kapela rozhodla z finančních i časových důvodů zrušit," vysvětluje ředitel festivalu Pavel Uretšlégr.

Nově v programu přibyly české formace Dva a Bratři. Vyprodaná přehlídka v Tasově na Hodonínsku se koná tento pátek a sobotu. Hlavní část programu obstarají české a slovenské formace. "Naším hlavním cílem je mapovat aktuální dění na české a slovenské nezávislé hudební scéně, dovézt to nejzajímavější od zavedených umělců a zároveň včas rozpoznat nové talenty. Rádi bychom návštěvníkům zprostředkovali ucelený pohled na současnou hudbu," doplňuje Uretšlégr.

Zdroj: ČTK