Filmy plné hrdinů (a trochy toho patosu)

Irena Hejdová Irena Hejdová
4. 5. 2006 11:06
Premiéry - Tristan a Isolda, Show začíná a Mission: Impossible III. Tři filmy s chrabrými hrdiny, kteří mají pro strach uděláno.

O svou lásku bojují do posledního dechu Tristan, Isolda i Isoldin manžel Mark. Hrdinka Show začíná zas svádí neohrožený boj s cenzurou a válkou. A Ethan Hunt s prohnaným protivníkem, který navíc drží jako rukojmí jeho manželku. A všichni se svorně utkávají, více či méně úspěšně, s patosem.

  Tristan & Isolda
  Tristan & Isolda | Foto: Bioscop
 • Tristan a Isolda - Konzervativní historický velkofilm podle věčné legendy o zakázané lásce Tristana a Isoldy, kteří chtěli být navždy spolu, ale okolnosti to zařídily jinak. Film je natočený převážně v Česku, plný bitevních scén i romantiky. Občas poněkud ztrácí tempo, ale ústřední milostný příběh to víceméně zachrání.

 • Show začíná
  Show začíná | Foto: SPI
 • Show začíná - Svěží, i když také mírně patetická britská komedie, jíž vévodí Judi Denchová v roli stařenky, která si pro obveselení v důchodovém věku pořídí striptýzový podnik. To vše v době druhé světové války, s přídavkem černého britského humoru, a dokonce podle skutečné události.

 • M:I III: Tom Cruise má natrénováno
  M:I III: Tom Cruise má natrénováno | Foto: Bontonfilm.cz
 • Mission Impossible III - Napjatě očekávaný návrat Toma Cruise v roli Ethana Hunta, agenta, pro kterého nic není nemožné. V třetím pokračování série se utká se slizkým obchodníkem se zbraněmi v podání Philipa Seymoura Hoffmana o králičí packu. Vyrazí na výlet do Berlína, Vatikánu i Šanghaje a ještě stíhá pronášet nezapomenutelné hlášky.

PŘEDCHOZÍ PREMIÉRY

 

 

Právě se děje

před 28 minutami

Zákaz zakrývání tváře na demonstracích je neústavní, rozhodl soud v Hongkongu

Hongkongský nejvyšší soud v pondělí označil kontroverzní zákaz zakrývání tváře při demonstracích, který zavedla místní vláda v říjnu, za neústavní a neúměrný situaci. Informovala o tom agentura Reuters. Podle ústavního soudu je zákaz neslučitelný se základním zákonem, tedy "miniústavou", na jejímž základě se bývalá britská kolonie vrátila v roce 1997 pod čínskou správu, píše Reuters.

Významný představitel prodemokratického hnutí Joshua Wong na Twitteru napsal, že verdikt je "vzácným vítězstvím" protestujících.

Správkyně Hongkongu Carrie Lamová zákaz oznámila 4. října na základě výjimečných pravomocí pocházejících ještě z koloniální éry a uplatněných poprvé za 50 let. Opatření vzápětí vyvolalo prudké potyčky mezi demonstranty a policií v hongkongských ulicích. Demonstranti se ale posléze zákazem často neřídili.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 34 minutami

Čtyři lidé zemřeli po střelbě na soukromém večírku v Kalifornii. Střelec se vloupal na zahradu

Deset lidí bylo v neděli postřeleno na jihovýchodě města Fresno v Kalifornii, tři z nich na následky zranění zemřeli. Informovala o tom agentura AP, podle které k neštěstí došlo na zahradní party kolem 18:00 tamního času (03:00 SELČ). Podle policie se střelec vloupal na zahradu a začal pálit do lidí, kteří na večírku sledovali fotbalový zápas. Policie zatím v souvislosti se střelbou nikoho nezadržela, podezřelý z místa činu utekl.

Zdroj: Zahraničí
před 37 minutami

Policie ve Francii zatkla amatérského atleta. Muž podle ní za pět let zapálil nejméně 900 aut

Francouzská policie zatkla muže, kterého podezírá, že je sériovým žhářem a v posledních pěti letech zapálil v Alsasku nejméně 900 aut. Podle úřadů způsobil škodu za nejméně 8,5 milionu eur (217 milionů Kč), informovala místní média. Podle alsaského tisku se muž k činům přiznal a uvedl, že se cítí sklesle, ale že se mu ulevilo.

Zadrženému je 33 let, na vysoké úrovni se věnuje běhu na krátké tratě a několikrát se díky svým úspěchům dostal na sportovní stránky lokálních novin a do televize. Amatérskému sportovci bez záznamu v trestním rejstříku hrozí deset let vězení a pokuta ve výši 150 tisíc eur (3,8 milionu Kč). Úřady nařídily jeho psychiatrické vyšetření.

Zdroj: ČTK
Další zprávy