Filmy plné hrdinů (a trochy toho patosu)

Irena Hejdová Irena Hejdová
4. 5. 2006 11:06
Premiéry - Tristan a Isolda, Show začíná a Mission: Impossible III. Tři filmy s chrabrými hrdiny, kteří mají pro strach uděláno.

O svou lásku bojují do posledního dechu Tristan, Isolda i Isoldin manžel Mark. Hrdinka Show začíná zas svádí neohrožený boj s cenzurou a válkou. A Ethan Hunt s prohnaným protivníkem, který navíc drží jako rukojmí jeho manželku. A všichni se svorně utkávají, více či méně úspěšně, s patosem.

  Tristan & Isolda
  Tristan & Isolda | Foto: Bioscop
 • Tristan a Isolda - Konzervativní historický velkofilm podle věčné legendy o zakázané lásce Tristana a Isoldy, kteří chtěli být navždy spolu, ale okolnosti to zařídily jinak. Film je natočený převážně v Česku, plný bitevních scén i romantiky. Občas poněkud ztrácí tempo, ale ústřední milostný příběh to víceméně zachrání.

 • Show začíná
  Show začíná | Foto: SPI
 • Show začíná - Svěží, i když také mírně patetická britská komedie, jíž vévodí Judi Denchová v roli stařenky, která si pro obveselení v důchodovém věku pořídí striptýzový podnik. To vše v době druhé světové války, s přídavkem černého britského humoru, a dokonce podle skutečné události.

 • M:I III: Tom Cruise má natrénováno
  M:I III: Tom Cruise má natrénováno | Foto: Bontonfilm.cz
 • Mission Impossible III - Napjatě očekávaný návrat Toma Cruise v roli Ethana Hunta, agenta, pro kterého nic není nemožné. V třetím pokračování série se utká se slizkým obchodníkem se zbraněmi v podání Philipa Seymoura Hoffmana o králičí packu. Vyrazí na výlet do Berlína, Vatikánu i Šanghaje a ještě stíhá pronášet nezapomenutelné hlášky.

PŘEDCHOZÍ PREMIÉRY

 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Metropolí Eritrey otřáslo šest explozí, možná šlo o rakety z Tigraje

 Eritrejským hlavním městem Asmarou otřáslo v pátek pozdě večer šest explozí. Informovalo o tom americké ministerstvo zahraničí. Příčina ani přesné místo výbuchů zatím nejsou jasné, nicméně na Asmaru už dříve stříleli rakety povstalci ze sousední etiopské oblasti Tigraje, kde proti nim bojuje etipská armáda, poznamenala dnes agentura Reuters.

"V Asmaře nastalo ve 22:13 šest explozí," sdělilo ministerstvo zahraničí Spojených států na Twitteru. Zároveň vyzvalo americké občany, aby měli stále na paměti konflikt, který se odehrává v Tigraji. Tigraj leží na severu Etiopie a je jedním z jejích autonomních států. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy