Filmové premiéry tohoto týdne

Irena Hejdová
1. 12. 2005 10:00
Na filmových premiérách tohoto týdne se projevuje fakt, že distributoři v očekávání tuhé zimy a blížících se Vánoc nasazují do kin klasické žánrové filmy. Vánoce znamenají diváky!
foto z filmu Harry Potter a Ohnivý pohár
foto z filmu Harry Potter a Ohnivý pohár | Foto: Aktuálně.cz

Dnes do kin vstupují čtyři filmy, zastupující určité typické žánry či styly současné komerční kinematografie: romantická komedie, horor, britská černá komedie a velkolepý megafilm. Posledně jmenovaným je samozřejmě všemi fanoušky netrpělivě očekávaný Harry Potter a Ohnivý pohár. Dá se očekávat, že s ostatními tituly zatočí stejně drtivě, jako Harry Potter s draky a s pomahači lorda Voldemorta.

Harry Potter a Ohnivý pohár

Čtvrté pokračování série podle knižních bestsellerů J. K. Rowlingové si na sebe už ve světových kinech vydělalo několikanásobně. Film je temnější a strašidelnější než všechny předchozí dohromady a Harry Potter se v něm čím dál víc vymaňuje z dětského světa, musí čelit sílícímu Voldemortovi, i přípravám na školní ples a prvním milostným citům. Škola v Bradavicích zažívá další perný rok, v němž všechno dění ovládne prestižní Turnaj tří kouzelníků. Podrobnou recenzi filmu najdete zde.

Sklapni a zastřel mě

foto z filmu Sklapni a zastřel mě
foto z filmu Sklapni a zastřel mě | Foto: Aktuálně.cz

Celovečerní debut britského režiséra Steena Arga byl natočen v Česku. Je příběhem britského turisty, který se nedokáže smířit s úmrtím své ženy a chce zemřít. V tom mu má pomoci český manželský pár v podání Anny Geislerové a Karla Rodena. Místo hlavního hrdiny ale umírají jiní. Černá komedie ve svižném britském stylu je prošpikována vtípky a gagy, ale má i svá slabá místa. Více o Sklapni a zastřel mě čtěte zde.

A co když je to pravda?

foto z filmu A co když je to pravda?
foto z filmu A co když je to pravda? | Foto: BontonFilm

V romantické komedii o muži, který se zamiluje do ducha ženy v kómatu, hrají hlavní role osvědčení hollywoodští herci Reese Witherspoonová a Mark Ruffalo. Film byl natočen podle stejnojmenného bestselleru a sbližování hlavní dvojice v něm znesnadňuje fakt, že jedna polovina páru je nejspíše mrtvá. Má její vztah v takovém případě budoucnost?

V moci ďábla

foto z filmu V moci ďábla
foto z filmu V moci ďábla | Foto: Falcon

Čtveřici dnešních premiér uzavírá americký psychologický horor V moci ďábla. Jeho mladou hrdinku Emily Rose posedne ďábel a dostane se tak do péče exorcisty. Když v průběhu vymítání ďábla zemře, je zahájeno soudní líčení proti vymítači. Jeho obhájkyně musí tváří v tvář čím dál děsivějším nevysvětlitelným okolnostem případu slevit ze svého skálopevného ateismu. Film je inspirován skutečnými událostmi.

#reklama

 

Právě se děje

před 18 minutami

Ministerstvo životního prostředí odmítá kritiku, že fond nepočítá se stavbou solárů na brownfieldech

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) odmítá kritiku připravovaného Modernizačního fondu (MdF), ve kterém mají být pro českou energetiku z prodeje emisních povolenek k dispozici desítky miliard korun. Pondělní upozornění Svazu moderní energetiky, že peníze z fondu zřejmě nebude možné použít na stavbu solárních elektráren na brownfieldech a v průmyslově znečištěných lokalitách, podle MŽP není pravdivé a fond s tím počítá, sdělil resort.

Svaz moderní energetiky na to reagoval slovy, že i přes to, co říká nyní ministerstvo, je v materiálu doslovně uvedeno, že se na těchto plochách stavět nebude. 

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

Při explozích bomb na tržišti v Afghánistánu zemřlo 14 lidí

Dva výbuchy na tržišti v afghánské provincii Bámján zabily nejméně 14 lidí a dalších 45 zranily. Informovala o tom s odvoláním na místní policii agentura Reuters. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Nálož vybuchla před hlavní tržnicí ve městě Bámján ve středním Afghánistánu. Mezi oběťmi jsou dva dopravní policisté, zbytek jsou civilisté, řekl šéf provinční policie Zabardast Safaj. K útoku se dosud nikdo nepřihlásil. Hnutí Tálibán uvedlo, že za výbuchy nestojí.

Další zprávy