Chce to hlavně správnou techniku

Irena Hejdová Irena Hejdová
16. 3. 2006 10:30
Premiéry - Filmové premiéry tohoto týdne jsou přehlídkou technik i technologií. Snad si vyberou i typy značně netechnické.

Snímek Strings je celý natočen pomocí loutkové animace, přičemž tahle technika je využita i v příběhu. Nascar 3D je zase filmem určeným výsostně pro promítání technikou 3D. Zbylé tři filmy nabízejí zájemcům úvod do technik více či méně užitečných dovedností: techniky dvoření, byť zde notně upadlé (Casanovy), techniky psaní, byť zde notně svérázného (Faktótum) a techniky vydělávání peněz, byť formou poněkud nezákonnou (Zmražená pojistka).

 • Strings
  Strings | Foto: Aktuálně.cz
  Strings - Loutková vyprávěnka o temném království. Loutky tu umírají, když jim protivníci přestřihnou provázky, případně jsou jim transplantovány končetiny z jiných loutek, které jsou pak samozřejmě naštvané. Loutky jsou dokonale provedené, bohužel ale nemají moc co hrát; příběh je řídký, bez vtipu a překvapivosti.


 • Faktótum
  Faktótum | Foto: HCE
  Faktótum - Adaptace stejnojmenné knihy Charlese Bukowského. Henri Chinaski v podání Matta Dillona se protlouká životem plným chlastu, cigaret a žen. Jaksi mimoděk a přitom vášnivě se pokouší psát - a k tomu tak nějak chodit i do práce, odkud ho nejpozději další den vždycky vyhodí.


 • Casanova: Úžasný úlisný Papprizzio
  Casanova: Úžasný úlisný Papprizzio | Foto: Falcon
  Casanova - Romantická komedie, v níž Casanova přichází o své svůdcovské touhy a film tím pádem o veškerý sexappeal. Doporučujeme zejména příznivcům režiséra Lasse Hallströma, pro ostatní diváky je tento film příliš přeslazený (i když i trochu sádla ukápne).


 • Nascar 3D
  Nascar 3D | Foto: Aktuálně.cz
  Nascar 3D - Nasadit 3D brýle, připravit ke startu, vyrazit do IMAXU teď! Proklatě rychlý film z prostředí amerických automobilových závodů. Záběry z okruhů i ze závodních dep, bouračky i elegantní vozy na závodní dráze. Rychle a zběsile vpřed!


 • Zmražená pojistka
  Zmražená pojistka | Foto: Palace Pictures
  Zmražená pojistka - Woody Harrelson, Giovanni Ribisi, Robin Williams a Holly Hunterová ve snímku, ve kterém je ještě mnohem víc sněhu než v Česku dnešních dnů. Černá komedie o zmrzlé mrtvole a o jednom pokusu o pojišťovací podvod, který se ale nepříjemně zvrtne.


 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Metropolí Eritrey otřáslo šest explozí, možná šlo o rakety z Tigraje

 Eritrejským hlavním městem Asmarou otřáslo v pátek pozdě večer šest explozí. Informovalo o tom americké ministerstvo zahraničí. Příčina ani přesné místo výbuchů zatím nejsou jasné, nicméně na Asmaru už dříve stříleli rakety povstalci ze sousední etiopské oblasti Tigraje, kde proti nim bojuje etipská armáda, poznamenala dnes agentura Reuters.

"V Asmaře nastalo ve 22:13 šest explozí," sdělilo ministerstvo zahraničí Spojených států na Twitteru. Zároveň vyzvalo americké občany, aby měli stále na paměti konflikt, který se odehrává v Tigraji. Tigraj leží na severu Etiopie a je jedním z jejích autonomních států. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy