Láska i násilí na filmovém plátně

Irena Hejdová Irena Hejdová
26. 1. 2006 10:30
Filmové premiéry - Tématem tří ze čtyř premiér týdne jsou milostné vztahy; na všechny způsoby.

V zimních měsících přijde trocha romantiky na plátně vhod. Ale kde ji hledat? Česká teenagerská komedie Panic je nanic je totálně antiromantická, Hra s nevěrou spíš nudí a Hooligans je film brutální. Jednoznačně nejlepší volbou - a nejen kvůli oné romantice - je britská komedie Pýcha a předsudek; film vtipnější, inteligentnější a sympatičtější než všechny ostatní premiéry dohromady.

Pýcha a předsudek

Nejlepší romantickou komedií poslední doby, u které budou citlivější povahy budou slzet smíchy i dojetím. Vynikající herecké výkony (Keira Knightleyová, Brenda Blethynová, Donald Sutherland, Judi Denchová), vtipné dialogy podle výborné literární předlohy i očividně britský původ zaručují filmový zážitek.

Panic je nanic
Panic je nanic | Foto: Aktuálně.cz

Panic je nanic

Poněkud hrubozrnější přístup k lásce mají hrdinové nové české teenagerské kmoedie Panic je nanic. Zatímco v Pýše a předsudku nepadne jediný polibek, v Panicovi se nešetří olizováním, ale ani holými zadky a sexuálními narážkami. Kdo chce vidět, kterak Šárka Vaňková připraví o panictví hned tři mladíky, neměl by tenhle film minout.

Hra s nevěrou
Hra s nevěrou | Foto: Falcon

Hra s nevěrou

Film v hlavních rolích s křečovitě svůdnou Jennifer Anistonovou a ufňukaným Cliwem Owenem začíná jako romance o nevěře. Ovšem než hrdinové vůbec mohou začít nevěru konzumovat, rozrazí se dveře levného hotelového pokoje, dovnitř vpadne muž, který nevěrníka zbije a nevěrnici znásilní. Tím se snímek překvapivě překlopí do slabého thrilleru, v němž dojde na vydírání, výčitky svědomí i na klišé s vážně nemocnou dcerou.

Hooligans
Hooligans | Foto: SPI

Hooligans

Dílo bývalé německé šampionky v kickboxu Leni Alexandrové. Film o britských fotbalových fanoušcích v hlavní roli s ex-hobitem Elijahem Woodem, který patří spolu s efektně natočenými a sestříhanými "bitevními" scénami k přednostem snímku. Hlavní slabinou je naopak zbytečný naturalismus, který nemá jiný účel než šokovat. Recenzi filmu najdete ZDE.

#reklama

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Metropolí Eritrey otřáslo šest explozí, možná šlo o rakety z Tigraje

 Eritrejským hlavním městem Asmarou otřáslo v pátek pozdě večer šest explozí. Informovalo o tom americké ministerstvo zahraničí. Příčina ani přesné místo výbuchů zatím nejsou jasné, nicméně na Asmaru už dříve stříleli rakety povstalci ze sousední etiopské oblasti Tigraje, kde proti nim bojuje etipská armáda, poznamenala dnes agentura Reuters.

"V Asmaře nastalo ve 22:13 šest explozí," sdělilo ministerstvo zahraničí Spojených států na Twitteru. Zároveň vyzvalo americké občany, aby měli stále na paměti konflikt, který se odehrává v Tigraji. Tigraj leží na severu Etiopie a je jedním z jejích autonomních států. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy