Je tu někdo normální?

Irena Hejdová Irena Hejdová
20. 4. 2006 9:00
Premiéry - Sbírka obsesivních mstitelů, onanistických potápěčů, roztomilých transexuálů a sexuálních maniaků, to jsou čtyři premiéry tohoto týdne.

Zatímco venku zuří aprílové počasí, do kin přicházejí filmy nabité aprílově bláznivými (a okouzlujícími)  postavami či postavičkami. Je libo Johnnyho Deppa v roli zvrhlého hraběte v kostýmní historické fresce Libertin? Ženomuže Koťátko ve strhující Snídani na Plutu režiséra Neila Jordana? Či mořského masturbátora v zábavných Účastnících zájezdu? Nebo jen maskovaného mstitele s obsesí pro písmeno V v komiksové adaptaci V jako Vendeta?

Ještěže se všichni ti úchylové nesešli na jednom plátně. Ale i tak rozhodně doporučujeme podívat na zoubek většině z nich, i když Koťátko se k téhle roční době hodí asi nejlépe.

  Libertin
  Libertin | Foto: Bontonfilm
 • Libertin - Příběh vzestupu a pádu hraběte z Rochesteru je kostýmní podívanou ze 17. století. Johnny Depp jako zvrhlý hrabě porušuje tabu na každém kroku a činí tak s invencí a vtipem. Králi Karlu II. (John Malkovich) zinscenuje velkolepé divadelní představení, kterým se připraví o mocnářovu přízeň a získá přízeň diváckou.
 • Snídaně na Plutu
  Snídaně na Plutu | Foto: SPI
 • Snídaně na Plutu - Retro, které natočil vynikající Neil Jordan (Hra na pláč, Malý řezník). Hlavním hrdinou okouzlujícího, lehce bláznivého filmu je stejně okouzlující a lehce bláznivý transsexuál Patrick zvaný Koťátko. Jeho cesta 70. lety je rámována řadou osudových setkání, švitořícími červenkami i vynikající dobovou hudbou.
 • Účastníci zájezdu: Jitka Kocurová jako Pamela
  Účastníci zájezdu: Jitka Kocurová jako Pamela | Foto: Falcon
 • Účastníci zájezdu - V očekávaném diváckém hitu roku podle Vieweghovy stejnojmenné knihy je krom výše zmíněného potápěče k vidění jedna dívka ráže Bridget Jonesové, její frustrovaní rodiče, čecháčkovská rodinka s taškami nabitými paštikami, mořské vlny a v nich Jitka Kocurová na nafukovacím lehátku. Nelze odolat...
 • V jkao Vendeta
  V jkao Vendeta | Foto: WarnerBros
 • V jako Vendeta - Adaptace komiksu Alana Moora se odehrává v totalitním Londýně, po kterém pobíhá tajemný muž jménem V spolu s dívkou Evi (Natalie Portmanová). Temnou vizi totalitní společnosti, proti jejímž praktikám se ve filmu bojuje tak trochu po teroristicku, natočil režisér James McTeigue podle scénáře matrixovských bratrů Wachovských.
 

Právě se děje

před 8 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy