Spojenec, Mlha, Luk. Kdo s koho?

Irena Hejdová Irena Hejdová
30. 3. 2006 9:00
Premiéry - Nejvíc filmů lze tento týden shlédnout na Febiofestu. Možná i proto jsou distribuční premiéry jen tři (a dvě z nich navíc k vidění i na zmíněné přehlídce).

Všechny premiéry si tak trochu pohrávají se žánry. Spojenec je bankovní krimithriller Spikea Leeho, Mlha je (zoufale ne)akční remake Carpenterova hororu a Kim Ki-dukův Luk je poetickým melodramatem. Současně ve všech proti sobě stojí silní soupeři a filmy udržují své diváky v napětí. Kdo z nich nakonec vyhraje?

 • Spojenec
  Spojenec | Foto: Bontonfilm
  Spojenec - Chytrý thriller o dokonalé bankovní loupeži, při které nezmizely žádné peníze, nebylo zastřeleno ani jedno rukojmí a bankovní lupiči zmizeli neznámo kam. Podaří se detektivu Frazierovi (Denzel Washington) dostat se na kobylku inteligentnímu zločinci Daltonu Russellovi (Clive Owen), nebo vyhraje právnička v podání Jodie Fosterové?


 • Luk
  Luk | Foto: Aktuálně.cz
  Luk - Další film korejského filmového mága Kim Ki-duka se nese v podobném poetickém stylu jako jeho Jaro léto podzim zima... a jaro. Vypráví příběh dívky, kterou na lodi stranou od civilizace vychovává stařec, který se s ní chce oženit. Do jeho plánů ale zasáhne mladší sok, jeden z rybářů, kteří na starcovu loď přijíždějí. Kdo z nich získá dívčino panenství?


 • Mlha: Elizabeth má pro strach uděláno
  Mlha: Elizabeth má pro strach uděláno | Foto: Falcon
  Mlha - Velmi nepovedený remake Carpenterova hororu o jednom městečku, na které doléhají hříchy minulosti. Naštěstí tu žijí dva krásní mladí lidé, kteří se duchům dávno mrtvých námořníků dokážou postavit. V tomto případě je sice jasné, kdo vyhraje, ale důvod vzniku tohoto remaku zůstává zahalen tajemstvím... 

 

PŘEDCHOZÍ PREMIÉRY

 

 

Právě se děje

před 9 minutami

Výbuch ve městě Ghazní zabila nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Metropolí Eritrey otřáslo šest explozí, možná šlo o rakety z Tigraje

 Eritrejským hlavním městem Asmarou otřáslo v pátek pozdě večer šest explozí. Informovalo o tom americké ministerstvo zahraničí. Příčina ani přesné místo výbuchů zatím nejsou jasné, nicméně na Asmaru už dříve stříleli rakety povstalci ze sousední etiopské oblasti Tigraje, kde proti nim bojuje etipská armáda, poznamenala dnes agentura Reuters.

"V Asmaře nastalo ve 22:13 šest explozí," sdělilo ministerstvo zahraničí Spojených států na Twitteru. Zároveň vyzvalo americké občany, aby měli stále na paměti konflikt, který se odehrává v Tigraji. Tigraj leží na severu Etiopie a je jedním z jejích autonomních států. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy