Filmy pro Oscary i pro děti(ny)

Irena Hejdová Irena Hejdová
2. 3. 2006 10:30
Premiéry - Hned šest filmů má premiéru tento týden. Polovina pro vyspělé diváky, polovina pro ty dětinštější.

Do českých kin míří hned tři filmy, které patří k favoritům oscarového klání: Zkrocená hora, Dobrou noc a hodně štěstí a Capote. Čeští diváci tak mají šanci zhodnotit, nakolik je jejich americký úspěch zasloužený, a nakolik ho lze zopakovat v Česku.

Další tři filmy jsou z trochu jiného soudku a také skladba diváků nejspíš bude mírně odlišná. Jeden je rovnou určen dětem, ale pobaví (možná) i dospělé (Karcoolka). Další jsou sice primárně pro dospělé, nicméně pro ty dětinštější z nich: kdo jiný by se vydržel dívat na nepodařený remake Růžového pantera nebo na upírskou fantasy Underworld: Evolution?

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Metropolí Eritrey otřáslo šest explozí, možná šlo o rakety z Tigraje

 Eritrejským hlavním městem Asmarou otřáslo v pátek pozdě večer šest explozí. Informovalo o tom americké ministerstvo zahraničí. Příčina ani přesné místo výbuchů zatím nejsou jasné, nicméně na Asmaru už dříve stříleli rakety povstalci ze sousední etiopské oblasti Tigraje, kde proti nim bojuje etipská armáda, poznamenala dnes agentura Reuters.

"V Asmaře nastalo ve 22:13 šest explozí," sdělilo ministerstvo zahraničí Spojených států na Twitteru. Zároveň vyzvalo americké občany, aby měli stále na paměti konflikt, který se odehrává v Tigraji. Tigraj leží na severu Etiopie a je jedním z jejích autonomních států. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy