koncert

Kapela Lucie přesunula koncerty s orchestrem na příští rok

Pop-rocková skupina Lucie přesunula letošní turné s Filharmonií Hradec Králové na příští rok. Místo toho nabídne malou šňůru s rockovým programem, která odstartuje 25. června v Boskovicích. Program s filharmoniky nazvaný Lucie v opeře měl mít premiéru 27. září, kapela ho přesunula kvůli přetrvávající koronavirové krizi.

"K turné Lucie v opeře jsme od začátku přistupovali jako k výjimečnému projektu, který měl fanouškům nabídnout nezapomenutelný zážitek. Bohužel v tuto chvíli stále není jasné, za jakých podmínek bude možné na podzim v halách koncertovat," vysvětlují členové sestavy. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na nové termíny, které budou upřesněny v příštích týdnech.

Nové turné nazvané Dotkni se Lucie od 25. června nabídne 15 zastávek v menších prostorách. Poslední koncert se koná 19. září v Brně.

Zdroj: ČTK

Do třetice všeho dobrého. Twenty One Pilots přijedou na ostravské Colours

Americká kapela Twenty One Pilots dorazí na příští ročník festivalu Colours of Ostrava. V Dolních Vítkovicích měla vystoupit již vloni a znovu letos, v obou případech byla akce odložena kvůli protipandemickým opatřením.

"Představuje to první a důležitý krok ke splnění slibu, který jsme dali držitelům vstupenek: domluvit tytéž hlavní hvězdy. A jako malý bonus dvojice přijede s novou deskou," říká ředitelka festivalu Zlata Holušová. Twenty One Pilots v těchto dnech vydávají své šesté studiové album nazvané Scaled and Icy.

Duo založené roku 2009 v Česku postupně oslovuje čím dál více lidí. Po koncertu v komorním pražském Lucerna Music Baru roku 2016 předloni vyprodalo pražskou O2 arenu. Nyní ho čeká zřejmě největší zdejší koncert. Pořadatelé ostravských Colours návštěvnost již několik let nezveřejňují, naposledy v roce 2015 hlásili téměř 44 tisíc diváků. Příští ročník se koná ve dnech 13. až 16. července 2022, vstupenky jsou již v prodeji.

Pokračovat