hudební průmysl

Dirigent Nelsons zůstane v Bostonu i Lipsku o tři roky déle

Lotyšský dirigent Andris Nelsons prodloužil smlouvy s Bostonským symfonickým orchestrem i lipským Gewandhausorchesterem. V americkém tělesu, kde působí od roku 2014, setrvá na pozici hudebního ředitele o tři roky déle, do sezony 2024/2025. Teprve tehdy se také rozloučí v lipském orchestru, s nímž bostonští úzce spolupracují.

"Když se Andris Nelsons v roce 2014 stal hudebním ředitelem Bostonského symfonického orchestru, věděli jsme, jaké hudební dary tělesu přinese. Nedocenili jsme ale jeho vnitřní schopnost položit se celým srdcem i duší do každé situace a jeho úžasnou osobnost, kterou vnáší do svých vystoupení," říká prezident a ředitel orchestru Mark Volpe.

"Jsem plný vděku a štěstí za možnost pokračovat v této hudební cestě," dodává jedenačtyřicetiletý Nelsons, který letos dirigoval novoroční koncert Vídeňských filharmoniků. Čeští posluchači ho mohou znát z vystoupení na festivalu Pražské jaro, kde vedl City of Birmingham Symphony Orchestra.

Zdroj: AP

Bruce Springsteen po šesti letech vydá album s kapelou E Street Band

Americký písničkář Bruce Springsteen vydá nové album, které v průběhu pěti dnů natočil se svou dlouholetou kapelou E Street Band doma v New Jersey. Jmenuje se Letter To You a vyjde 23. října, píše agentura AP. Deska obsáhne devět skladeb včetně tří dosud nevydaných archivních nahrávek z doby ještě předtím, než Springsteen roku 1973 debutoval titulem Greetings From Asbury Park, N.J. Konkrétně půjde o písně Janey Needs a Shooter, If I Was the Priest a Song for Orphans.

Springsteen naposledy vloni vydal orchestrální popové album Western Stars. Letter To You bude jeho první s E Street Bandem od roku 2014. Účinkovat na něm mají klávesista Roy Bittan, kytaristé Nils Lofgren a Stevie Van Zandt, Springsteenova žena a písničkářka Patti Scialfa, basista Garry Tallent, bubeník Max Weinberg, akordeonista a klávesista Charlie Giordano plus saxofonista Jake Clemons. Springsteen album produkoval se svým dlouholetým spolupracovníkem Ronem Aniellem.

Zdroj: AP
Pokračovat