hudební průmysl

Kapela Rolling Stones se vrací na turné, brzy oslaví 60 let na scéně

Britská rocková skupina The Rolling Stones bude příští týden pokračovat v turné po USA, které musela přerušit kvůli pandemii. První vystoupení plánuje na 26. září v St. Louis, do 20. listopadu budou následovat Pittsburgh, Los Angeles nebo New Orleans.

"Nemůžu se dočkat, až budu zpátky na pódiu. Chci všem poděkovat za trpělivost," říká sedmasedmdesátiletý zpěvák Mick Jagger. "Jsme zase na cestě," doplňuje stejně starý kytarista Keith Richards. Příští léto si připomenou 60 let od svého prvního společného koncertu.

Zdroj: ČTK

Kapelu Mumford & Sons opouští jeden ze zakládajících členů

Kytarista a hráč na banjo Winston Marshall odchází z populární kapely Mumford & Sons. Rozhodl se tak po nedávné vlně kritiky, kdy na Twitteru pochválil knihu od konzervativního novináře odsuzující levicové hnutí Antifa. "V posledních dnech jsem lépe pochopil bolest, kterou jsem lidem způsobil podporou této publikace," omluvil se později.

Nyní zdůrazňuje, že nepatří ke stoupencům radikální pravice. Přesto se rozhodl sestavu opustit. "Tím, že se od spoluhráčů vzdálím, snad získám prostor vyjadřovat vlastní názory bez toho, aniž by to na ně vrhalo špatné světlo," dodává. Marshall byl roku 2007 jedním ze čtyř zakládajících členů hitové formace, která později vystoupila mimo jiné v pražské O2 areně.

Zdroj: Guardian

Kapela Lucie přesunula koncerty s orchestrem na příští rok

Pop-rocková skupina Lucie přesunula letošní turné s Filharmonií Hradec Králové na příští rok. Místo toho nabídne malou šňůru s rockovým programem, která odstartuje 25. června v Boskovicích. Program s filharmoniky nazvaný Lucie v opeře měl mít premiéru 27. září, kapela ho přesunula kvůli přetrvávající koronavirové krizi.

"K turné Lucie v opeře jsme od začátku přistupovali jako k výjimečnému projektu, který měl fanouškům nabídnout nezapomenutelný zážitek. Bohužel v tuto chvíli stále není jasné, za jakých podmínek bude možné na podzim v halách koncertovat," vysvětlují členové sestavy. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na nové termíny, které budou upřesněny v příštích týdnech.

Nové turné nazvané Dotkni se Lucie od 25. června nabídne 15 zastávek v menších prostorách. Poslední koncert se koná 19. září v Brně.

Zdroj: ČTK
Pokračovat