reklama
 
 

Češi objevují Šumavu. Pátrají, kde se točila Policie Modrava

Aktualizováno 15. 6. 2015 20:29
Turisté chtějí vidět přírodní scenérie z Modravy, Filipovy Huti, Kašperských Hor a Srní, jež byly v seriálu, který skončil před týdnem.

Kašperské Hory (Klatovsko) – Čeští turisté mají letos výrazně větší zájem o oblast Šumavy poblíž Modravy a Kašperských Hor, kde se natáčel televizní seriál Policie Modrava. Lidé chtějí vidět dům s policejní stanicí, chalupy, kde žili hlavní hrdinové, i přírodu západočeské části Šumavy poblíž Sušice. 

"Pro Šumavu to bylo velmi dobré PR. Lidé chtějí vidět přírodní scenérie, které byly v záběrech seriálu. Zájem o náš hotel je letos lepší o minimálně deset procent," řekl šéf Parkhotelu Šumavské bylinné lázně v Kašperských Horách Jaroslav Fischer. Kromě seriálu pomohl oblasti také pořad Kouzelné bylinky natočený v hotelu.

Na seriál láká také hotel Vintíř v nedalekých Hartmanicích. "Perfektní relax v místech, kde se točil seriál Policie Modrava. Podívejte se k překrásným šumavským jezerům a navštivte místa, která znáte z oblíbeného seriálu," uvádí na svých stránkách.

"Výrazně vzrostl počet dotazů. Lidé se ptají, kde se co natáčelo, baví se o tom na ulicích," řekla vedoucí infocentra v Modravě Martina Karlová.

Seriál má přilákat i zahraniční turisty

Letní sezona sice teprve začíná, ale lidí přijíždějících na Modravu je víc než v minulých letech, kdy návštěvnost spíše klesala, řekla Karlová. Potvrdila to i Lucie Valentová z kašperskohorského infocentra. Podle ní chtějí turisté i více přespávat v hotelech a penzionech, aby toho více viděli. "Propagaci Šumavy to určitě pomohlo. Lidé se ptají na policejní stanici, chtějí vědět, kde bydlela paní pošťačka," uvedla.

"Letos cítíme vyšší návštěvnost o zhruba 20 procent. Seriál, v jehož dvou částech jsme se objevili, měl velikou sledovanost," řekl kastelán hradu Kašperk Zdeněk Svoboda. Kromě seriálu posílila podle něj návštěvnost silná propagace hradu agenturou, vlastní akce a vyšší chuť lidí utrácet.

Režisér seriálu Jaroslav Soukup, který se narodil v Plzni a jezdil na prázdniny na Modravu, také doufá, že ještě zvýší atraktivitu Šumavy. Věří i tomu, že se seriál prodá do ciziny, a zvýší tak i počet návštěvníků za zahraničí. Podobně propagovaly v 15 zemích město Plzeň jeho filmy Discopříběh a Vítr v kapse. "Když ho uvidí v cizině, může to návštěvnost zvýšit, protože tam jsou opravdu hezké záběry z přírody," řekla Valentová. TV Nova v minulých dnech uvedla, že bude natáčet pokračování seriálu. Na obrazovkách se má objevit na jaře 2017.

autor: ČTK | 15. 6. 2015 15:44

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama