Kultovní Červený trpaslík se vrací! Vznikají dvě nové série

mad
5. 5. 2015 10:16
Oblíbený britský sci-fi seriál Červený trpaslík se dočká dalšího pokračování. Vznikne 11. a 12. řada, které budou mít premiéru v roce 2016, resp. 2017.
Foto z X. série
Foto z X. série | Foto: Grant Naylor Productions

Praha – Slavný sitcom Červený trpaslík (Red Dwarf) se poprvé vysílal v roce 1988 na stanici BBC 2. Prvních šest sérií se natáčelo mezi lety 1988–1993 a každá měla šest dílů. Následovala přestávka, po níž vznikly v letech 1997–1999 další dvě série po osmi dílech.

Seriál byl po deseti letech obnoven a postavy se vrátily v IX. sérii "Zpátky na Zemi". V roce 2012 se vysílala X. série, a to na televizi Dave. Nyní tvůrci oznámili, že natočí další dvě série, které budou mít premiéru v roce 2016, respektive 2017.

Režírovat a psát scénář bude Doug Naylor, který se podílel již na předchozích sériích. Prohlásil, že všichni v UKTV (vlastník stanice Dave) Červeného trpaslíka podporovali a původně chtěli pokračování seriálu již v roce 2012: "Bylo to frustrující, že jsme dali herce dohromady až teď. Hoši už ale mají čas a všichni máme obrovskou radost," řekl Naylor v oficiálním prohlášení.

Seriál sleduje osud posádky na těžařské lodi Červený trpaslík. Po nehodě je jediným přeživším člověkem Dave Lister (Craig Charles). Společnost mu dělají Kocour (Danny John-Jules), pedantský hologram Rimmer (Chris Barrie), android Kryton (Robert Llewellyn) a lodní počítač Holly.

Osmou sérii sledovalo v Británii přes osm milionů diváků, celosvětově se prodalo přes 11,5 milionu DVD a VHS. Sitcom se vysílal v desítkách zemí světa a získal několik ocenění včetně mezinárodní ceny Emmy.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Správní radu Agentury Evropské unie pro kosmický program povede Kobera z ministerstva dopravy

Správní radu nové Agentury EU pro kosmický program (EUSPA) povede Čech. Předsedou rady se stal dosavadní šéf odboru inteligentních dopravních systémů a kosmických aktivit ministerstva dopravy Václav Kobera. Agentura má na starosti veškeré vesmírné programy a aktivity EU, sídlo má v Praze.

Zdroj: ČTK
Další zprávy