BBC našlo za Clarksona náhradu. Top Gear svěří modelce

Magazín Magazín
Aktualizováno 7. 5. 2015 17:48
Bývalá modelka Jodie Kidd má s moderováním motoristických pořadů zkušenosti, v Top Gearu se dokonce objevila jako jeden z hostů.
Jodie Kidd nahradí Jeremyho Clarksona v Top Gearu.
Jodie Kidd nahradí Jeremyho Clarksona v Top Gearu. | Foto: Profimedia.cz

Londýn/PrahaBBC našlo podle informací ostrovních médií náhradu za bývalé moderátory motoristické show Top Gear. Tváře nejúspěšnějšího pořadu britské veřejnoprávní televize nahradí bývalá modelka Jodie Kidd, herec Philip Glenister a moderátor Guy Martin, píše deník The Telegraph.

Šestatřicetiletá Jodie Kidd je pravnučkou kanadského tiskového magnáta lorda Beaverbrooka a v současnosti uvádí pořad o autech na komerční stanici Channel 5. V Top Gearu se objevila už dříve jako host a zajela jedno z nejrychlejších kol na testovacím okruhu.

Herec Philip Glenister je známý především díky televiznímu seriálu Life on Mars.

Vedení televize je podle deníku The Telegraph po vyhazovu Clarksona v nezáviděníhodné situaci, protože kvůli odchodu kontroverzního moderátora skončili i jeho kolegové James May a Richard Hammond. Najít za ně náhradu je hlavní prioritou BBC, které chce vrátit Top Gear na televizní obrazovky již příští rok.

Modelka připustila, že ji vedení BBC oslovilo, ale zatím se k nabídce odmítla vyjádřit. „V příštích měsících to rozhodně bude zajímavé,“ připustila.

Jeremy Clarkson byl z Top Gearu vyhozen kvůli napadení producenta show. Ve sloupku pro The Sunday Times se k incidentu vyjádřil slovy, že byl pod enormním psychickým tlakem, protože mu lékaři dva dny před zmiňovaným konfliktem sdělili, že má "pravděpodobně rakovinu".

Top Gear sledovalo asi 350 milionů lidí a patřil mezi nejvýnosnější pořady BBC.

BBC si myslí, že Clarkson působí víc problémů než užitku, já s tím nesouhlasím, značka Top Gear bude jeho odchodem znehodnocena, říká publicista Luděk Staněk. Podle něj Clarkson na BBC skončí. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 5 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy