Seriálové parte: Šokující úmrtí páté série Hry o trůny

Marie Dostálová
18. 6. 2015 9:31
Průvodce světem nebožtíků z prvních pěti sérií. Podívejte se na seznam 23 důležitých postav, které již ve fantasy seriálu Hra o trůny zemřely.

Fotogalerie – Autor předlohy George R. R. Martin se nebojí zbavovat i velmi oblíbených postav. Za první čtyři série je napočítáno přes 400 viditelných úmrtí, do kterých však spadají postavy zcela okrajové i zvířata včetně zlovlků nebo poštovních holubů.

Podívejte se na ty nejdůležitější postavy, které už v seriálu zemřely během pěti sérií. V přehledu najdete jejich jména, číslo epizody jejich skonu, důvod a také způsob smrti, který ve Hře o trůny rozhodně není nenásilný. Seriál si totiž žádné servítky nebere a nevyhýbá se ani explicitnímu násilí.

Šestá série bude mít premiéru v dubnu 2016.

*VAROVÁNÍ: Text obsahuje spoilery, pokud jste neviděli dosud odvysílané epizody.*

Foto: HBO

PRVNÍ SÉRIE: Viserys Targaryen

Kdo: Viserys Targaryen (Harry Lloyd), bratr Daenerys

Jak: zabije ho Khal Drogo rozžhaveným zlatem

Proč: tasil meč v posvátném městě klanu Dothraki, vyhrožoval, že vyřízne dítě těhotné Daenerys

Kdy: šestá epizoda

 

Právě se děje

před 32 minutami

U břehů Turecka se potopila ruská nákladní loď, záchranáři se snaží pomoci asi 15 členům posádky

U tureckého pobřeží Černého moře se potopila ruská nákladní loď. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na turecká státní média. Záchranáři se nyní snaží pomoci asi 15 členům posádky, kteří uvízli na moři v trojici záchranných člunů.

Loď určená pro přepravu sypkého nákladu se potopila u pobřeží regionu Inkumu. Oběti na životech zatím nejsou hlášené a příčina neštěstí není jasná.

Guvernér turecké provincie Bartin Sinan Güner uvedl, že na záchraně námořníků se pracuje, počasí je však velmi špatné. V oblasti silně prší a sněží a fouká silný vítr.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ochranný systém při testech odpojil běloruskou jadernou elektrárnu, v provozu je pouhé dva měsíce

Běloruská jaderná elektrárna byla v sobotu při testovací proceduře odpojena, protože se spustil ochranný systém reaktoru. Uvedlo to běloruské ministerstvo energetiky. Úroveň radiace v oblasti je ale podle ministerstva normální. Elektrárna u města Astravec byla spuštěna loni v listopadu.

"Ochranný systém byl aktivován při pilotním průmyslovém provozu prvního bloku, v jehož rámci jsou v současné době testovány systémy a zařízení," uvedlo ministerstvo. Úroveň radiace v okolí elektrárny je na běžné úrovni, dodal úřad.

První jaderná elektrárna v zemi se nachází na severu Běloruska, poblíž hranic s Litvou, a postavila ji ruská státní firma Rosatom za ruský úvěr deset miliard dolarů (217 miliard Kč). Provoz formálně zahájil prezident Alexandr Lukašenko 7. listopadu, kvůli poruše však musela být následující den odstavena. Opětovně spustila provoz a byla znovu připojena k síti 19. listopadu. Ministerstvo tehdy uvedl, že elektrárna pracuje na 40 procent své kapacity.

Zdroj: ČTK
Další zprávy