reklama
 
 

Pitaval z nemocnice na kraji města. ČT zavzpomíná na Dietla

8. 6. 2015 11:38
Veřejnoprávní televize během léta zavzpomíná na scenáristu Jaroslava Dietla, komerční kanály budou převážně reprízovat seriály.

PrahaČeská televize si v létě připomene třicet let od úmrtí scenáristy Jaroslava Dietla. Seriály Nemocnice na kraji města nebo Malý pitaval z velkého města na obrazovce uvede dvakrát týdně.

"Letošní léto bude na obrazovkách České televize patřit zejména velkým jménům zahraniční a tuzemské kinematografie," uvedl ředitel programu Milan Fridrich. "Jednička se ponese nejen ve znamení letošního třicátého výročí úmrtí legendy české scenáristiky Jaroslava Dietla, ale i klasických mayovek nebo pohádkových příběhů pro celou rodinu," dodal.

Filmového a televizního scenáristu připomenou jeho nejznámější seriály. Dvakrát v týdnu se na obrazovky ČT1 vrátí Nemocnice na kraji města a Malý pitaval z velkého města. Diváky ale čekají také seriály Františka Filipa Byl jednou jeden dům a Dobrá voda.

První program ČT dále uvede premiérové díly soutěžního Taxíku nebo investigativních Reportérů ČT. Středy budou ve znamení filmů podle Karla Maye Vinnetou a páteční prime time nabídne celovečerní pohádky a reprízy Všechnopárty.

Letní vysílací schéma již představily i ostatní velké televize. Nova na letní sezonu chystá reprízy seriálů Chalupáři, Kriminálka Anděl nebo Gympl s.r.o. S premiérovými díly se představí publicistický pořad Česko za zázraky a tajemstvím a komediální seriál Sígři ve výslužbě. Kromě toho odvysílá filmové hity jako Rafťaci, Vratné lahve, Dědictví, Donšajni, Medvídek nebo Bobule.

Prima na všední podvečery oznámila kuchařskou show Prostřeno!, v sobotu lifestylový magazín Gondíci s.r.o. a v neděli Rozpal to, šéfe! se Zdeňkem Pohlreichem. Pondělní večery pak mají patřit historickému seriálu z produkce BBC Tři mušketýři. Středeční večer nabídne show Muži proti ženám a Show Jana Krause, ve čtvrtek to bude Ano, šéfe! a show Kdo je kdo? a v pátek zábavný pořad Překvápko!.

autor: ČTK | 8. 6. 2015 11:38

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama