To je VIP vražda, napsala. Soňa Norisová točí nový seriál

ČTK ČTK
29. 5. 2015 11:35
Hlavním námětem připravovaného seriálu televize Prima budou zločiny z prostředí bohatých a vlivných lidí. V hlavní roli se představí Soňa Norisová.
Soňa Norisová
Soňa Norisová | Foto: Hermína

Praha - Televize Prima začíná natáčet nový detektivní seriál s pracovním názvem VIP vraždy. V hlavní roli spisovatelky krimi románů se objeví Soňa Norisová. Hlavním mužským hrdinou bude mladý detektiv v podání Patrika Děrgela. 

Seriál má řešit zločiny z prostředí vlivných a bohatých prominentů. "V seriálu jdeme jinou cestou než současné české krimi seriály. Naše příběhy staví na napětí, jsou ryze detektivní a stylem vyprávění se snaží odkazovat ke klasice žánru, jako například k nepřekonatelným detektivkám Agathy Christie," uvedla jedna z autorek a kreativní producentka seriálu Kateřina Bártů.

Nasazení seriálu zatím televize neupřesnila. Jedním z námětů má být postava spisovatelky, která se pohybuje kolem policejního vyšetřování a hledá inspiraci pro své knihy. "Je to chytrá žena, žádná namyšlená celebrita, má nadhled a smysl pro sarkastický humor. Seriál s nadsázkou propojuje svět zločinu a svět celebrit, nechybí v něm napětí a humor," podotkla Norisová.

Projekt Primy je další sázkou na detektivní žánr, který v poslední době přinesl vysokou sledovanost například televizi Nova s její Policií Modrava nebo České televizi s kriminálními sériemi Vraždy v kruhu či Případem pro exorcistu.

Vlastní seriál ze soudních síní pod názvem Soudkyně Barbara začala tento týden vysílat také televize Barrandov.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Při havárii vrtulníku přišel o život miliardář a politik Olivier

Při havárii vrtulníku přišel o život miliardář a politik Olivier Dassault. S odvoláním na parlamentní zdroje a vyšetřovatele to uvedla agentura AFP.

před 45 minutami

Ingebritsen má z atletického HME double, vyhrál i trojku

Nor Jakob Ingebrigtsen po triumfu na 1500 metrů vyhrál na atletickém halovém mistrovství Evropy i závod na 3000 metrů. Dvacetiletému běžci se v Toruni povedl podobný double jako na venkovním ME 2018 v Berlíně, kde vyhrál závody na 1500 a 5000 metrů.

Díky zrychlení v závěru Ingebritsen vyhrál nejdelší halový závod v osobním rekordu 7:48,20. Na trojce obhájil titul z předloňského HME v Glasgow, kde na patnáctistovce nestačil na Poláka Marcina Lewandowského. Toho letos porazil.

Na halový evropský trůn v sedmiboji se vrátil nejlepší vícebojař současnosti Kévin Mayer. Devětadvacetiletý Francouz nasbíral 6392 bodů, čímž zaostal o 87 bodů za svým evropským rekordem z HME 2017 v Bělehradu. Španělský obhájce titulu Jorge Ureňa tentokrát získal stříbro (6158), bronz zůstal v Polsku zásluhou osobního rekordu Pawla Wiesiolka (6133).

Titul na 60 metrů překážek obhájila Nizozemka Nadine Visserová v nejlepším letošním světovém čase 7,77 sekundy. Zvítězila před britskými sestrami Cindy Semberovou (7,89) a Tiffany Porterovou (7,92). Třiatřicetiletá Porterová si pro medaili doběhla v roušce.

V dnešním finálovém programu se z českých atletů představí jen štafeta čtvrtkařů, která nastoupí ve složení Vít Müller, Pavel Maslák, Michal Desenský a Patrik Šorm.

Zdroj: ČTK
Další zprávy