"Radši bych se podřezal." Pro mnohé šokující konec poslední bondovky má své důvody

Michaela Lišková Michaela Lišková
1. 7. 2023 7:00
Není čas zemřít – nad touto větou se Daniel Craig jako James Bond zamýšlel hned několikrát. Herec vzal roli v poslední bondovce nakonec jen pod podmínkou, že bude sám moci zasahovat do scénáře. Původně se totiž jako James Bond na filmová plátna vrátit vůbec nechtěl. Po natočení filmu Spectre v roce 2015 uvedl, že by si raději "podřezal žíly", než hrál znovu tuto roli.
Není čas zemřít je jedinečnou bondovkou, a to hned z několika důvodů | Video: Aktuálně.cz

Craig se ve filmu Není čas zemřít objevil, ale naposledy. Herec uvedl, že už chtěl tuto etapu ukončit a věnovat se jiným projektům. S producentkou a majitelkou práv na bondovky Barbarou Broccoli byl zároveň už od premiéry filmu Casino Royale domluvený, že svého hrdinu bude moci nakonec zabít.

Není čas zemřít se tak stal jedinečným filmem o Jamesi Bondovi z mnoha důvodů. Jednak tím, že je v něm smrt hlavního hrdiny vidět napřímo, a za druhé i svou stopáží. Se 163 minutami se poslední bondovka zapsala jako nejdelší film o agentovi 007 z celkových 24 oficiálních snímků.

Akční film si mohl na seznam specialit zařadit i to, že mohl mít premiéru pouze na streamovacích platformách. Spekulovalo se o tom, že filmový distributor MGM chtěl společnostem Netflix a Apple prodat roční licenci snímku Není čas zemřít za 600-850 milionů dolarů. To ale streamovací služby odmítly. Poslední bondovka tak měla premiéru v kině stejně jako její předchůdci.

 

Právě se děje

Další zprávy