Nekonečný "trapas" v živém vysílání. Moderátorka chybu režie řešila nezvyklým krokem

pru pru
7. 5. 2023 6:52
"Toto je BBC News," odhlásila se v živém vysílání britská moderátorka Lukwesa Buraková v domnění, že budou následovat reportáže. Po krátké znělce se ale přenos nečekaně vrátil zpět do studia. V tu chvíli se ovšem Buraková už úlevně protahovala s rukama nad hlavou. Jakmile zjistila, že je zpátky na obrazovkách, zůstala v šoku a došla jí slova.
„Toto je BBC News,“ odhlásila se v živém vysílání britská moderátorka Lukwesa Buraková v domnění, že již nebude na obrazovce. | Video: BBC News

Známá moderátorka televizní stanice BBC News se pak snažila chybu kolegů a kolegyň v režii poměrně originálně zachránit. S vylekaným výrazem se nervózně dívala na stůl před sebou a čekala, až nastane správná chvíle pro další vstup. Až po necelé půl minutě ticha, která v živém vysílání působila jako mnohem delší časový úsek, znovu začala hlásit následující reportáž. "Jedna z našich hlavních zpráv tady na programu. Monitorujeme…" pokračovala Buraková s již vážným obličejem.

Záznam vtipného omylu se brzy rozšířil po sociálních sítích. Uživatelé celou situaci pobaveně komentovali a zároveň oceňovali moderátorčinu profesionalitu. "To se tak stane, když si myslíte, že jste ukončili hovor na Zoomu, ale ve skutečnosti tomu tak není," žertoval jeden z komentujících. Někteří uživatelé také z její reakce vytvořili virální pohyblivý obrázek, takzvaný gif.

Od kolegů se ale Burakové dostalo jen slov podpory a chvály. "Docela surrealistická minuta na zpravodajském kanálu BBC právě teď," komentoval na Twitteru britský televizní kritik Scott Bryan. "Zvládla to ale skvěle," dodal. Samotná Buraková pak video sdílela na svém twitterovém účtu. Celou situaci brala s nadhledem a poděkovala všem za milé komentáře. 

"Rychle se oprav." Z experta vypadlo při živém vysílání příšerné slovo (video z prosince 2021)

„Rychle se oprav“. Z experta vypadlo v přímém přenosu omylem příšerné slovo | Video: Erika Šedivá, Daniel Poláček
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

České dráhy zahájily prodej lístků na noční vlaky k Baltskému moři

České dráhy zahájily prodej lístků na noční sezonní vlaky do Polska k Baltskému moři. Vlaky budou jezdit z Bohumína do mořských letovisek od 23. června do 3. září. Společnost to uvedla v tiskové zprávě. Ceny začínají na 578 korunách za jednosměrnou jízdenku. Do Polska k Baltskému moři jezdí z Prahy také autobusy FlixBus.

Noční vlaky Českých drah budou vyjíždět z Bohumína do Polska každý den. Do Kolobřehu pojede spoj Pirat v 21:18 s příjezdem po osmé ranní. V tomto vlaku nebude lůžkový vůz, lze zakoupit lístky pouze do klasických vozů první a druhé třídy. Dva lůžkové vozy nabídne druhý spoj Wydmy, který pojede z Bohumína do mořských letovisek Hel a Leba přes města Gdaňsk a Gdyně. Vyjíždět bude v 19:14, v Gdaňsku bude před pátou ráno, v poslední zastávce Leba zhruba v půl osmé ráno.

Cena jednosměrné jízdenky začíná na 578 korunách. Do prvního spoje do Kolobřehu 23. června lze podle dnešní nabídky e-shopu Českých drah zakoupit lístek za 699 Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy