Na Štědrý den byla nejsledovanější premiéra pohádky. Následovala Popelka a Pelíšky

ČTK ČTK
25. 12. 2021 10:01
Nejsledovanějším televizním pořadem byla na Štědrý den premiéra pohádky České televize Jak si nevzít princeznu. Vidělo ji více než 2,63 milionu diváků starších 15 let. Je to 62 procent všech lidí, kteří měli po 19:00 zapnutou televizi. Sledovanost tak byla zhruba stejná jako u loňské premiérové pohádky O vánoční hvězdě. Vyplývá to z dat České televize.
Anna Fialová coby Josefína a Marek Adamczyk jako Leopold.
Anna Fialová coby Josefína a Marek Adamczyk jako Leopold. | Foto: Zuzana Páchová

Všech deset prvních příček sledovanosti patřilo na Štědrý den pořadům České televize. Na druhém místě skončily Tři oříšky pro Popelku, které od 20:30 vidělo 2,3 milionu diváků, což představovalo podíl téměř 54 procent. Třetí byl film Pelíšky s 1,8 milionu diváků a podílem 52,5 procenta. ČT vysílala Hřebejkovu komedii od 22:00.

Další pořady už na milion diváků nedosáhly. Pohádku Honza málem králem, která skončila čtvrtá, sledovalo podle údajů serveru Mediaguru 989 tisíc diváků. Tři veterány si nenechalo ujít 881 tisíc lidí a pohádku Korunní princ vidělo 833 tisíc lidí.

Mezi pořady ostatních televizí byla nejúspěšnější komedie Sám doma, kterou si po 20:00 pustilo na Primě 578 tisíc lidí, což představovalo podíl zhruba 19,5 procenta. Pohádku Tři bratři Jana Svěráka vidělo v hlavním vysílacím čase na Nově 444 tisíc diváků. Znamenalo to podíl přibližně 14 procent. Romantickou komedii Láska nebeská pak na Nově zhlédlo 323 tisíc lidí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Záchranná stanice Prahy pro volně žijící živočichy loni přijala 5275 zvířat

Pracovníci záchranné stanice hlavního města pro volně žijící živočichy loni přijali 5275 zvířat 138 druhů, podobně jako o rok dříve. ČTK to sdělila Petra Fišerová, mluvčí městské organizace Lesy hlavního města, která záchrannou stanici v pražských Jinonicích provozuje. Stanice se loni starala o 786 ježků, což byl nejvyšší počet v historii stanice.

"Rok 2021 byl výjimečný příjmem velkého množství ježků. Celkem jsme jich přijali 786, z toho bylo více než 280 osiřelých ježčích mláďat. Důvodem vysokého počtu přijatých ježků mohou být vhodné klimatické podmínky pro opakované vrhy ježků, ale zároveň více střetů s aktivitami člověka," uvedla Fišerová.

Nejčastěji se do záchranné stanice dostávali živočichové, kteří utrpěli zranění. Obvykle šlo o střety s vozidlem nebo o nárazy do překážek jako jsou skleněné plochy nebo trolejové vedení. Dvě třetiny zvířat v záchranné stanici loni tvořili ptáci. V péči pracovníků záchranné stanice loni skončilo také 219 zajíců, 114 veverek, zhruba stovka netopýrů a 50 srnců.

Počet zraněných či jinak handicapovaných zvířat, které stanice ročně přijme, podle mluvčí v posledních letech stoupá. Zatímco například v roce 2017 bylo nově přijato 4134 zvířat, v roce 2021 jich bylo zhruba o tisíc více. Dosud nejvíce zvířat bylo přijato v roce 2019, kdy se pečovatelé starali o 5368 živočichů. Stanice v pražských Jinonicích funguje od roku 2012.

Zdroj: ČTK
Další zprávy