Policie zatkla ženu, která kradla dárky pod stromečkem Roberta De Nira

Americká policie zatkla ženu, kterou americký herec Robert De Niro přistihl, jak mu v bytě krade zpod vánočního stromku připravené dárky. Třicetiletá žena se vloupala do hercova bytu v newyorské čtvrti Upper East Side dnes brzy ráno, píše agentura Reuters s odvoláním na policejního mluvčího.

Devětasedmdesátiletý De Niro ženu přistihl, jak si jeho dárky plní přinesenou tašku, když v županu scházel po schodech do obývacího pokoje. Krátce předtím zaslechl z místnosti hluk. Podezřelá žena je ve vazbě, uvedl policejní mluvčí Arthur Tsui.

De Niro proslul jako jeden z nejtalentovanějších amerických herců své doby. Svou výraznou tvář propůjčil desítkám postav v filmech rozličných žánrů. V hlavních rolích se objevil například ve filmech Casino (1995), Čas probuzení (1990), ve filmové trilogii Kmotr (1972 až 1990) nebo v dramatu Irčan (2019). Za své výkony získal dva Oscary, dva Zlaté glóby a desítky dalších nominací. Oceněn byl v roce 2000 mimo jiné i na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových varech za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.

Zdroj: ČTK

Angelina Jolie končí jako zvláštní vyslankyně OSN pro uprchlíky, chce pracovat napřímo

Americká herečka Angelina Jolie opouští svoji pozici zvláštní vyslankyně Úřadu vysokého komisaře Organizace spojených národů pro uprchlíky. Jolie, která svůj konec oznámila ve společném prohlášení s OSN, se za 21 let ve funkci zúčastnila více než 60 misí v terénu, uvedla, že humanitární aktivistkou zůstane.

"Budu nadále dělat vše, co bude v mých silách, abych pomohla uprchlíkům i dalším vysídleným lidem. Po 20 letech práce ve strukturách OSN mám pocit, že je načase, abych pracovala jinak. Chci pracovat přímo s uprchlíky a místními organizacemi a naslouchat jejich návrhům na řešení," oznámila Jolie ve společném prohlášení s OSN.

Dodala, že je "vděčná za možnost pracovat s tolika vynikajícími a oddanými pracovníky Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky". Organizace spojených národů přichází o svoji nejslavnější osobnost v náročné době, píše list The New York Times. 

Zdroj: ČTK

Veřejné rozloučení se Zagorovou bude ve středu v Divadle Kalich v Praze

Veřejné rozloučení se zpěvačkou Hanou Zagorovou připravuje na středu 31. srpna Divadlo Kalich. Informaci serveru Blesk.cz potvrdil mluvčí divadla Jaroslav Panenka. Zpěvaččin manžel, operní pěvec Štefan Margita prostřednictvím producenta Luboše Kříže sdělil, že rozloučení se bude konat od 11 do 17 hodin.

Devítinásobná držitelka ocenění Zlatý slavík zemřela v pátek ve věku 75 let. V Divadle Kalich bude mít v polovině září premiéru muzikál Biograf láska, v němž zazní 24 písní Zagorové.

"Pro ty, kteří měli a mají Hanku rádi a chtějí se s ní přijít rozloučit osobně, budou mít příležitost ve středu 31. 8. 2022 v Divadle Kalich od 11 do 17 hodin. Hanka se do Kalichu ráda vracela a bude zde zanedlouho uveden muzikál z jejích písní Biograf láska," napsal Margita. Zároveň poděkoval všem za vyjádření soustrasti a podpory.

Zdroj: ČTK
Pokračovat