rock

Kapela Rolling Stones se vrací na turné, brzy oslaví 60 let na scéně

Britská rocková skupina The Rolling Stones bude příští týden pokračovat v turné po USA, které musela přerušit kvůli pandemii. První vystoupení plánuje na 26. září v St. Louis, do 20. listopadu budou následovat Pittsburgh, Los Angeles nebo New Orleans.

"Nemůžu se dočkat, až budu zpátky na pódiu. Chci všem poděkovat za trpělivost," říká sedmasedmdesátiletý zpěvák Mick Jagger. "Jsme zase na cestě," doplňuje stejně starý kytarista Keith Richards. Příští léto si připomenou 60 let od svého prvního společného koncertu.

Zdroj: ČTK

Kapela Lucie přesunula koncerty s orchestrem na příští rok

Pop-rocková skupina Lucie přesunula letošní turné s Filharmonií Hradec Králové na příští rok. Místo toho nabídne malou šňůru s rockovým programem, která odstartuje 25. června v Boskovicích. Program s filharmoniky nazvaný Lucie v opeře měl mít premiéru 27. září, kapela ho přesunula kvůli přetrvávající koronavirové krizi.

"K turné Lucie v opeře jsme od začátku přistupovali jako k výjimečnému projektu, který měl fanouškům nabídnout nezapomenutelný zážitek. Bohužel v tuto chvíli stále není jasné, za jakých podmínek bude možné na podzim v halách koncertovat," vysvětlují členové sestavy. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na nové termíny, které budou upřesněny v příštích týdnech.

Nové turné nazvané Dotkni se Lucie od 25. června nabídne 15 zastávek v menších prostorách. Poslední koncert se koná 19. září v Brně.

Zdroj: ČTK
Pokračovat