pop

Po několika dnech je z ní bestseller. Gottovy autobiografie už se prodalo 30 tisíc výtisků

Krátce po vydání se bestsellerem stala autobiografie Karla Gotta nazvaná Má cesta za štěstím. Necelý týden poté, co vyšla v den zpěvákových nedožitých 82. narozenin, již je rozprodán první náklad 30 tisíc výtisků, oznámila distribuční společnost Euromedia Group. V Česku se neoficiální hranice bestselleru pohybuje okolo 10 tisíc prodaných výtisků.

"Výroba knihy běží kontinuálně od začátku června a předpokládáme, že bude pokračovat minimálně do konce listopadu. Klíčové budou kapacity a schopnosti tiskáren," říká obchodní ředitel Euromedie Josef Pulchart. Kniha stojí 1229 korun, dotisk do knihkupectví dorazí tento pátek.

Zdroj: ČTK

Kapelu Mumford & Sons opouští jeden ze zakládajících členů

Kytarista a hráč na banjo Winston Marshall odchází z populární kapely Mumford & Sons. Rozhodl se tak po nedávné vlně kritiky, kdy na Twitteru pochválil knihu od konzervativního novináře odsuzující levicové hnutí Antifa. "V posledních dnech jsem lépe pochopil bolest, kterou jsem lidem způsobil podporou této publikace," omluvil se později.

Nyní zdůrazňuje, že nepatří ke stoupencům radikální pravice. Přesto se rozhodl sestavu opustit. "Tím, že se od spoluhráčů vzdálím, snad získám prostor vyjadřovat vlastní názory bez toho, aniž by to na ně vrhalo špatné světlo," dodává. Marshall byl roku 2007 jedním ze čtyř zakládajících členů hitové formace, která později vystoupila mimo jiné v pražské O2 areně.

Zdroj: Guardian

Eurovizi vyhrála italská rocková skupina Maneskin

Vítězem mezinárodní písňové soutěže Eurovize se stala rocková skupina Maneskin z Itálie. Země v soutěži uspěla potřetí, naposledy titul získal Toto Cutugno v roce 1990. Finálovému večeru přihlíželo 3500 fanoušků, kteří se předtím prokázali negativním testem.

Seskupení Maneskin bylo favoritem sázkových kanceláří, v tabulce nicméně zaostávalo za interprety ze Švýcarska, Francie a Malty. K vítězství mu pomohly hlasy diváků. Maneskin v dánštině znamená měsíční svit. Kapela název zvolila jako hold zemi, ze které pochází její hráčka na baskytaru Victoria. Skupina získala 529 bodů. Druhá skončila Francie a třetí Švýcarsko.

Českou republiku v nizozemském Rotterdamu zastupoval zpěvák a tanečník Benny Cristo, který je domácímu publiku znám spíše jako Ben Cristovao. Do finále nepostoupil.

Zdroj: ČTK

Do třetice všeho dobrého. Twenty One Pilots přijedou na ostravské Colours

Americká kapela Twenty One Pilots dorazí na příští ročník festivalu Colours of Ostrava. V Dolních Vítkovicích měla vystoupit již vloni a znovu letos, v obou případech byla akce odložena kvůli protipandemickým opatřením.

"Představuje to první a důležitý krok ke splnění slibu, který jsme dali držitelům vstupenek: domluvit tytéž hlavní hvězdy. A jako malý bonus dvojice přijede s novou deskou," říká ředitelka festivalu Zlata Holušová. Twenty One Pilots v těchto dnech vydávají své šesté studiové album nazvané Scaled and Icy.

Duo založené roku 2009 v Česku postupně oslovuje čím dál více lidí. Po koncertu v komorním pražském Lucerna Music Baru roku 2016 předloni vyprodalo pražskou O2 arenu. Nyní ho čeká zřejmě největší zdejší koncert. Pořadatelé ostravských Colours návštěvnost již několik let nezveřejňují, naposledy v roce 2015 hlásili téměř 44 tisíc diváků. Příští ročník se koná ve dnech 13. až 16. července 2022, vstupenky jsou již v prodeji.

Pokračovat