rap

Ve věku 50 let zemřel americký raper DMX

Necelý týden po těžkém infarktu v pátek zemřel americký raper vystupující pod zkratkou DMX. Bylo mu 50 let. Autor hitů a Party Up (Up in Here) a X Gon' Give It To Ya byl významnou osobností hiphopu konce 90. let minulého století a počátku tisíciletí.

S umělcem známým také jako Dark Man X spolupracovali rapeři Jay-Z, Ja Rule a LL Cool J. Objevil se v několika filmech včetně Romeo musí zemřít z roku 2000 nebo o tři roky mladším Od kolébky do hrobu.

DMX se narodil roku 1970. Mnoho let se potýkal s drogovou závislostí, kvůli níž byl opakovaně na léčení. Mnohokrát byl zadržen a vězněn. Odpykal si například tresty za týrání zvířat, držení drog a zbraní či bezohlednou jízdu. V posledních letech se podle agentury AP věnoval dobročinnosti.

Zdroj: ČTK

Britský raper Stormzy rozdá téměř 300 milionů korun

Britský raper Stormzy slíbil, že v příští dekádě daruje 10 milionů liber, v přepočtu téměř 298 milionů korun, kauzám posilujícím postavení lidí černé pleti. "Černoši jsou ve Velké Británii znevýhodňováni na každém kroku čistě kvůli tomu, jakou máme barvu pleti," říká muž, který vloni jako první britský raper vystoupil na hlavním pódiu festivalu Glastonbury v nejžádanějším čase. "Nejsem příkladem toho, co se stane, když černoch pracuje tvrdě. Jsou nás miliony," dodává s odkazem na svůj úspěch. Stormzy už dříve udělil stipendia čtyřem britským černochům, aby mohli studovat na University of Cambridge.

Zdroj: Reuters
Pokračovat