nový cirkus

Na Letní Letnou přišlo přes 50 tisíc lidí

Letošní ročník festivalu Letní Letná navštívilo přes 50 tisíc lidí. Divácky nejúspěšnější byla představení francouzských souborů, vyprodané sály ale měly také české novocirkusové ansámbly. Dvoutýdenní akce skončila v úterý. V posledním předpandemickém roce 2019 zaznamenala Letní Letná 60 tisíc lidí, uvedli pořadatelé. Ti vloni návštěvnost nezveřejnili, kvůli protipandemickým opatřením tehdy přehlídka trvala jen týden.

Až nyní se festival vrátil s plnohodnotným programem. "S ohledem na pandemickou situaci se dá říci, že letošní návštěvnost překonala naše očekávání," konstatuje ředitel festivalu Jiří Turek.

Zdroj: ČTK

Festival nového cirkusu Letní Letná bude až za rok

Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla Letní Letná se uskuteční až příští rok. Důvodem jsou opatření vlády proti šíření koronaviru. Zákazníky, kteří si již koupili vstupenky na letošní srpnový termín, budou pořadatelé kontaktovat. Příští ročník je plánován na 12. až 31. srpna 2021. Festival za 16 let přivezl do metropole mnohé ukázky českého i zahraničního nového cirkusu, divadla, hudby a vizuálního umění. Vloni akci zahájila francouzská provazochodkyně Tatiana-Mosio Bongonga, která při jeho zahájení bez jištění kráčela vysoko nad Vltavou od Právnické fakulty až na Letnou.

Zdroj: ČTK
Pokračovat