Boj proti AIDS je v Cannes tradice. Nikdo nesmí chybět!

Kultura Reuters Kultura, Reuters
23. 5. 2014 16:09
Celebrity podpořily v Cannes tradiční charitativní ples, který už jedenadvacet let získává finance na výzkum AIDS. Letos se podařilo vybrat 38 milionů dolarů.
Modelka Eva Herzigová a herečka Sharon Stone.
Modelka Eva Herzigová a herečka Sharon Stone. | Foto: Reuters

Cannes 2014 Sharon Stone, John Travolta nebo vítěz(ka) Eurovize Conchita Wurst se rozhodli podpořit charitativní akci, která proběhla v rámci prestižního filmového festivalu v Cannes. 21. ročník ve čtvrtek večer vybral na podporu výzkumu AIDS 38 milionů dolarů, jak oznámil hollywoodský producent Harvey Weinstein.

Slavnostní ples se konal v luxusním hotelu Du Cap-Eden-Roc nedaleko Cannes. Akci navštívili také Leonardo DiCaprio, Kylie Minogue, Dita Von Teese, Adrien Brody, Paris Hilton nebo Catherine Deneuve.

Marion Cotillard a Leonardo DiCaprio.
Marion Cotillard a Leonardo DiCaprio. | Foto: Reuters

Organizace amfAR, která ples každoročně pořádá, vybrala během dvaceti let 120 milionů dolarů. Akci navštěvují největší světové celebrity, což přitahuje sponzory. Letos bylo pozváno 900 osob z různých oblastí šoubyznysu.

Sharon Stone v jednu chvíli napomínala dav, protože příliš hlasitě přihazoval, ale později poděkovala všem, kteří akci podpořili: „Vím, že každý z vás někoho ztratil kvůli AIDS. Nyní stojíme na začátku konce této nemoci“.

Carla Bruni-Sarkozy.
Carla Bruni-Sarkozy. | Foto: Reuters

V aukci mohli dražitelé koupit například skicu Pabla Picassa, motorku nebo výlet na jachtě. Nejvíce organizátoři utržili za pozlacenou kostru mamuta ve skleněné kleci od umělce Damiena Hirsta, a to 11 milionů eur. Nový majitel tohoto díla, ukrajinský podnikatel Leonard Blavatnik, prohlásil, že zatím neví, kam velké prehistorické zvíře umístí.

Picassova skica se prodala za 380 tisíc eur, fotografie Marilyn Monroe od Andyho Warhola se vydražila za 350 tisíc eur, rukavice od návrháře Chanelu Karla Lagerfelda za 10 tisíc eur, za náhrdelník Carly Bruni-Sarkozy dal kupec 400 tisíc eur.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Na východě Ukrajiny byl zastřelen voják, další tři utrpěli zranění

Jeden ukrajinský voják byl zabit a další tři utrpěli zranění při sobotním ostřelování pozic vládních vojsk v Donbasu na východě Ukrajiny "ozbrojenými uskupeními Ruské federace" z minometů a dalších zbraní, uvedl v neděli na své internetové stránce list Ukrajinska pravda s odvoláním na komuniké velení ukrajinské armády. Podle něj "ruská okupační vojska" v sobotu desetkrát porušila příměří, v neděli zatím jednou.

Separatisté v neděli naopak obvinili ukrajinskou armádu, že během uplynulých 24 hodin dvanáctkrát porušila dohodnuté příměří ostřelováním vsí ovládaných povstalci. O případných ztrátách se povstalecká agentura DAN nezmínila.

V pondělí se v Paříži mají poprvé setkat prezidenti Ruska a Ukrajiny Vladimir Putin a Volodymyr Zelenskyj, aby za účasti německé kancléřky Angely Merkelové a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona jednali o míru v Donbasu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy