FOTO Božská Marion, Sophie a české stopy na červeném koberci

Marion Cotillard.
Marion Cotillard přichází na projekci filmu Dva dny, jedna noc.
Marion Cotillard a bratři Dardennovi. Událostí včerejška byla projekce jejich společného filmu Dva dny, jedna noc.
Jean-Pierre Dardenne a Marion Cotillard.
Bratři Dardenneové jsou legendami filmového sociálního dramatu a pseudodokumentárního stylu. Vyhráli v Cannes už dvakrát (Rosetta, Dítě) a se svým novým filmem Deux jours, une nuit mají šanci na hattrick.
Foto: Reuters
Kultura Reuters Kultura, Reuters
Aktualizováno 21. 5. 2014 11:14
Marion Cotillard se představila v novém filmu bratří Dardennů Dva dny, jedna noc. Z filmu je favorit, herečka je jednou z nejobletovanějších hvězd festivalu v Cannes.

Fotogalerie - Marion Cotillard je přinejmenším ve Francii na vrcholu herecké slávy. Od doby, kdy si zahrála Edith Piaf je na festivalu v Cannes každoročně jednou z nejobletovanějších hvězd. A není důvod tuto tradici měnit ani letos.

Cotillard hraje v soutěžním filmu bratří Dardennů Dva dny, jedna noc, který experti pasovali do role favorita na Zlatou palmu.

Čestným hostem festivalu je Sophia Loren, své minuty na červeném koberci si dokobale užila i hvězda francouzského filmu Sophie Marceau.

Již tradiční českou stopu v Cannes zanechávají modelky Petra Němcová a Eva Herzigová.

Podívejte se na červené koberce v Cannes.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pospíšil dál povede pražskou TOP 09, chce ji připravit na komunální volby

Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil obhájil vedení pražské organizace TOP 09. Získal podporu víc než tří čtvrtin z 97 hlasujících. Pospíšil řekl, že si váží silné podpory, která znamená, že TOP 09 je v hlavním městě jednotná, což v minulosti nebylo.

Za prioritu pro další mandát považuje Pospíšil přípravu na komunální volby v příštím roce. "Začne hned po volbách sněmovních," řekl. Bude podle něj třeba připravit program, ale i případná jednání o koalici.

V čele pražské organizace TOP 09 stojí Pospíšil dva roky. "Podařilo se nám uspět v senátních volbách a dle mého i zlepšit spolupráci magistrátu s městskými částmi, kde má TOP 09 silné zastoupení. Cíle, se kterými jsem před dvěma lety kandidoval, byly, myslím, naplněny," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy