FOTO Božská Marion, Sophie a české stopy na červeném koberci

Foto: Reuters
Kultura Reuters Kultura, Reuters
Aktualizováno 21. 5. 2014 11:14
Marion Cotillard se představila v novém filmu bratří Dardennů Dva dny, jedna noc. Z filmu je favorit, herečka je jednou z nejobletovanějších hvězd festivalu v Cannes.

Fotogalerie - Marion Cotillard je přinejmenším ve Francii na vrcholu herecké slávy. Od doby, kdy si zahrála Edith Piaf je na festivalu v Cannes každoročně jednou z nejobletovanějších hvězd. A není důvod tuto tradici měnit ani letos.

Cotillard hraje v soutěžním filmu bratří Dardennů Dva dny, jedna noc, který experti pasovali do role favorita na Zlatou palmu.

Čestným hostem festivalu je Sophia Loren, své minuty na červeném koberci si dokobale užila i hvězda francouzského filmu Sophie Marceau.

Již tradiční českou stopu v Cannes zanechávají modelky Petra Němcová a Eva Herzigová.

Podívejte se na červené koberce v Cannes.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 3 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy