FOTO Božská Marion, Sophie a české stopy na červeném koberci

Marion Cotillard.
Marion Cotillard přichází na projekci filmu Dva dny, jedna noc.
Marion Cotillard a bratři Dardennovi. Událostí včerejška byla projekce jejich společného filmu Dva dny, jedna noc.
Jean-Pierre Dardenne a Marion Cotillard.
Bratři Dardenneové jsou legendami filmového sociálního dramatu a pseudodokumentárního stylu. Vyhráli v Cannes už dvakrát (Rosetta, Dítě) a se svým novým filmem Deux jours, une nuit mají šanci na hattrick.
Foto: Reuters
Kultura Reuters Kultura, Reuters
Aktualizováno 21. 5. 2014 11:14
Marion Cotillard se představila v novém filmu bratří Dardennů Dva dny, jedna noc. Z filmu je favorit, herečka je jednou z nejobletovanějších hvězd festivalu v Cannes.

Fotogalerie - Marion Cotillard je přinejmenším ve Francii na vrcholu herecké slávy. Od doby, kdy si zahrála Edith Piaf je na festivalu v Cannes každoročně jednou z nejobletovanějších hvězd. A není důvod tuto tradici měnit ani letos.

Cotillard hraje v soutěžním filmu bratří Dardennů Dva dny, jedna noc, který experti pasovali do role favorita na Zlatou palmu.

Čestným hostem festivalu je Sophia Loren, své minuty na červeném koberci si dokobale užila i hvězda francouzského filmu Sophie Marceau.

Již tradiční českou stopu v Cannes zanechávají modelky Petra Němcová a Eva Herzigová.

Podívejte se na červené koberce v Cannes.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 6 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy