Cannes 2014: Strauss-Kahn chce soud, diváci skandál

ČTK ČTK
Aktualizováno 20. 5. 2014 10:13
Film Abela Ferrary Welcome to New York označil Stauss-Kahnův advokát za "sračku" s "antisemitskými prvky".
Dominique Strauss-Kahn má k filmu Welcome to New York vážné výhrady.
Dominique Strauss-Kahn má k filmu Welcome to New York vážné výhrady. | Foto: Aktuálně.cz

Cannes 2014 - Bývalý šéf Mezinárodního měnového fondu Dominique Strauss-Kahn chce do několika dnů podat k soudu stížnost pro pomluvu. A to kvůli filmu režiséra Abela Ferrary Welcome to New York (Vítejte v New Yorku), který je inspirován tři roky starým skandálem, v němž byl Strauss-Kahn v USA obviněn pokojskou ze znásilnění. 

Tři dny po premiéře je zájem diváků, kteří si stahují film z internetu menší, než tvůrci čekali. Zatím si snímek stáhlo za sedm eur zhruba padesát tisíc zájemců, očekávání počítala s trojnásobkem.

V rozhovoru pro rozhlasovou stanici Europe 1 Strauss-Khanův advokát Jean Veil označil film, který měl o víkendu premiéru i na filmovém festivalu v Cannes za "sračku" s "prvky antisemitismu".

Podívejte se na ukázku z filmu Welcome to New York.
Podívejte se na ukázku z filmu Welcome to New York. | Video:

Film vzbudil pozornost už loni, kdy se na veřejnost poprvé dostal trailer. Ten obsahuje řadu otevřeně erotických scén z večírků, jichž se hlavní postava ztvárněná Gérardem Depardieuem účastní. Právě barvité líčení životního stylu Strausse-Kahna Ferrara použil jako zarámování příběhu, jehož ústředním bodem je skandál s pokojskou hotelu Sofitel, který stál vlivného muže kariéru.

Francouzský levicový politik se podle průzkumů mohl v roce 2012 stát prezidentem. Rok předtím ho ale pokojská newyorského hotelu obvinila ze znásilnění - Strauss-Kahn poté odešel z čela MMF a na prezidenta se rozhodl nekandidovat. Jeho politickému pádu nezabránilo ani to, že žaloba pokojské byla stažena.

Kromě Depardieua v hlavní roli byla do filmu obsazena i Jacqueline Bisset, která hraje manželku Strausse-Kahna, známou novinářku Anne Sinclair. Ta dala najevo, že žádné právní kroky nechystá.

 

Právě se děje

Další zprávy