Sex, drogy, dubstep a extrémní sekta. Dvojka Spring Breakers

Kultura Kultura
7. 5. 2014 11:55
Na filmovém trhu v Cannes se představí pokračování filmového hitu Harmonyho Korinea, kterého ovšem nahradí Jonas Akerlund a jako scenárista Irvine Welsh.
Spring Breakers - první pokus.
Spring Breakers - první pokus. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Příběh loňských Spring Breakers Harmonyho Korina se opravdu nehodí pro pokračování. Nicméně společnost Wild Bunch je pod titulem Spring Breakers: The Second Coming představí na filmovém trhu v Cannes.

Foto: Aktuálně.cz

Kroutící se opálená těla v bikinách i bez nich, ještě vykroucenější taneční beaty, přepálené barvy, pláž - zkrátka sex, drogy a dubstep. Efektní vizuál a k němu zápletka, která láká na prosluněný film o partě vysokoškolaček, co vykradou fast food, aby měly na jarní dovolenou. A v hlavních rolích pochybné hvězdičky jako disneyovská Selena Gomez. Není divu, že snímek Spring Breakers zaujal především náctileté.

Pokračování se tedy moc lišit nebude, ale "příběh" se zaměří na setkání s extrémní křesťanskou sektou. Slibně zní také informace, že scénář napsal autor Trainspottingu Irvine Welsh a v režisérském křesle nahradil Harmonyho Korina Jonas Akerlund (Šňup, Jezdci Apokalypsy).

Foto: Aktuálně.cz

Producenti přiznávají, že nový snímek nebude přímým pokračováním, ale spíš bude navazovat ideově a obsahovat odkazy i další spojnice s prvními Spring Breakers. Není jasné, zda jednou ze spojnic je také James Franco, jehož Alien na konci prvního filmu zemřel.

Ovšem právě Franco o druhých Spring Breakers promluvil před nedávnem na MTV: "Už při natáčení jsme mluvili o prequelu."

Foto: Aktuálně.cz

"Kvůli příběhu tento film zcela jistě nemá cenu sledovat. Jde totiž o jeden dlouhý videoklip. Předchozí věta však znamená pravý opak, než když se použije u jakéhokoli z filmů, u nichž se běžně užívá. Je to nekonečný, prázdný, děsivý i opojný pohled. A je to nepochybně zábava. Jen se musíte opatrně rozhodnout, v jakém smyslu," napsal o prvních Spring Breakers recenzent Aktuálně.cz Tomáš Stejskal.

A premiéra druhého dílu? Možná v roce 2015.

 

Právě se děje

před 52 minutami

USA reagují na nový bezpečnostní zákon pro Hongkong, začnou rušit politické výjimky

Americký prezident Donald Trump na tiskové konferenci v Bílém domě oznámil, že dal pokyn vládě, aby zahájila proces rušení politických výjimek, které Hongkongu poskytovaly ze strany USA oproti pevninské Číně zvláštní status. Reagoval tak na nový bezpečnostní zákon pro Hongkong, pro nějž se ve čtvrtek vyslovil čínský parlament na svém plenárním zasedání. Informovaly o tom tiskové agentury.

Trump dodal, že Spojené státy také zakážou vstup do země "potenciálně rizikovým" osobám z Číny a začnou sankcionovat čínské oficiální činitele, kteří jsou podle Washingtonu zodpovědní za podrývání hongkongské ekonomiky. Podle amerického prezidenta Čína porušila své slovo ohledně zachování hongkongské autonomie.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Antidopingový výbor ČR povede Petra Volková

Novou ředitelkou Antidopingového výboru České republiky byla jmenována Petra Volková. Čtyřicetiletá doktorka práv vystřídala ve funkci Martina Lukavského, který organizaci vedl teprve od poloviny ledna. Vedení výboru se dosavadní zástupkyně ředitele Volková ujme oficiálně v pondělí.

Volková v minulosti spolupracovala s Českomoravským fotbalovým svazem a Českým olympijským výborem. V antidopingovém výboru působí tři roky a už v březnu byla pověřena jeho řízením.

"Výbor již zpracoval antidopingový národní program pro rok 2020. Ten obsahuje šest stěžejních oblastí, například prevenci, vzdělávání, testování, mezinárodní spolupráci a podobně. Bude třeba zafixovat do povědomí sportovní veřejnosti, že nejsme pouze orgán represivní, ale také preventivní," řekla Radiožurnálu.

Jejím cílem je také zlepšit komunikaci sportovců a dopingových komisařů. "Ten předmět naší činnosti nás předurčuje k tomu, že sportovci zřejmě nejásají, když vidí nás nebo komisaře. A právě proto bude potřeba zkvalitnit komunikaci se samotnými sportovci a vyškolit si lépe komisaře, aby tam nedocházelo k žádným komplikacím a kontroly probíhaly v pořádku," uvedla.

Další zprávy