Sex, drogy, dubstep a extrémní sekta. Dvojka Spring Breakers

Kultura Kultura
7. 5. 2014 11:55
Na filmovém trhu v Cannes se představí pokračování filmového hitu Harmonyho Korinea, kterého ovšem nahradí Jonas Akerlund a jako scenárista Irvine Welsh.
Spring Breakers - první pokus.
Spring Breakers - první pokus. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Příběh loňských Spring Breakers Harmonyho Korina se opravdu nehodí pro pokračování. Nicméně společnost Wild Bunch je pod titulem Spring Breakers: The Second Coming představí na filmovém trhu v Cannes.

Foto: Aktuálně.cz

Kroutící se opálená těla v bikinách i bez nich, ještě vykroucenější taneční beaty, přepálené barvy, pláž - zkrátka sex, drogy a dubstep. Efektní vizuál a k němu zápletka, která láká na prosluněný film o partě vysokoškolaček, co vykradou fast food, aby měly na jarní dovolenou. A v hlavních rolích pochybné hvězdičky jako disneyovská Selena Gomez. Není divu, že snímek Spring Breakers zaujal především náctileté.

Pokračování se tedy moc lišit nebude, ale "příběh" se zaměří na setkání s extrémní křesťanskou sektou. Slibně zní také informace, že scénář napsal autor Trainspottingu Irvine Welsh a v režisérském křesle nahradil Harmonyho Korina Jonas Akerlund (Šňup, Jezdci Apokalypsy).

Foto: Aktuálně.cz

Producenti přiznávají, že nový snímek nebude přímým pokračováním, ale spíš bude navazovat ideově a obsahovat odkazy i další spojnice s prvními Spring Breakers. Není jasné, zda jednou ze spojnic je také James Franco, jehož Alien na konci prvního filmu zemřel.

Ovšem právě Franco o druhých Spring Breakers promluvil před nedávnem na MTV: "Už při natáčení jsme mluvili o prequelu."

Foto: Aktuálně.cz

"Kvůli příběhu tento film zcela jistě nemá cenu sledovat. Jde totiž o jeden dlouhý videoklip. Předchozí věta však znamená pravý opak, než když se použije u jakéhokoli z filmů, u nichž se běžně užívá. Je to nekonečný, prázdný, děsivý i opojný pohled. A je to nepochybně zábava. Jen se musíte opatrně rozhodnout, v jakém smyslu," napsal o prvních Spring Breakers recenzent Aktuálně.cz Tomáš Stejskal.

A premiéra druhého dílu? Možná v roce 2015.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Biker Cink si v Novém Městě zopakoval čtvrté místo z úvodu SP

Biker Ondřej Cink dojel v závodě Světového poháru v cross country v Novém Městě na Moravě čtvrtý, stejně jako před týdnem v úvodu seriálu v německém Albstadtu. S velkým náskokem dnes zvítězil Brit Thomas Pidcock.

Cink se na domácí trati držel od začátku v popředí, a přestože se mu vzdalovaly medailové pozice a jel dlouho osamocený, dokázal udržet cenné čtvrté místo. Na Pidcocka měl ztrátu přesně dvou minut.

před 1 hodinou

Vrtulník zasahoval u nehody na dálnici D11. Úsek už je průjezdný

Nákladní vůz najel odpoledne na 51. kilometru dálnice D11 ve směru na Prahu do vozidla silničářů. Při nehodě utrpěl jeden silničář zranění, na místě zasahoval vrtulník. Dálnice byla v místě nehody asi 30 minut uzavřena, řekla mluvčí hasičů Dagmar Zemanová. Provoz byl obnoven před 17:00.

Auto silničáře při nehodě podle Zemanové srazilo. Nehoda se stala krátce po 16:00. Pětatřicetiletý muž utrpěl středně těžká zranění nohou a hlavy, letecky byl po ošetření převezen do královéhradecké nemocnice, řekla mluvčí záchranářů Petra Homolová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy