VIDEO Western Salvation vede Madse Mikkelsena za pomstou

Kultura Kultura
Aktualizováno 4. 5. 2014 10:39
Temný western Salvation bude mít premiéru mezi Půlnočními filmy v Cannes. Podívejte se na první ukázku.
Podívejte se na ukázku z westernu Salvation s Madsem Mikkelsenem v hlavní roli. | Video:

Video - Dánský herec Mads Mikkelsen získává po právu stále větší uznání. Po skvělých hereckých výkonech v kritikou velmi ceněném Honu a diváky milovaným seriálem Hannibal, se nyní objeví ve westernu Salvation.

Vrátí se v něm i do Cannes, odkud si odvezl před dvěma lety za Hon cenu pro nejlepšího herce. Salvation od dánského režiséra Kristiana Levringa se bude promítat v sekci "p§lnočních filmů" společně se snímky The Rover (režie: David Michod) a The Target (režie: Chang).

Mikkelsen hraje přistěhovalce z Dánska, který se chce usadit v 70. letech 19. století na Divokém Západě. Jeho poklidný rodinný život ovšem končí v okamžiku, kdy je brutálně zavražděna jeho manželka i děti. John samozřejmě zatouží po náležitě krvavé odplatě. Když ovšem dojde na spravedlnost a zločinec sejde ze světa rukou ukřivděného, stojí už proti němu vůdce místních gangsterů, mezi něž zabitý patřil. Ve městečku vádne strach z gangu, a tak se John musí začít bránit sám.

Klasické westernové schéma předchází skvělá pověst a obsazení navíc zdobí krásná Eva Green i bývalý geniální fotbalista a dnes herec a režisér Eric Cantona.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 minutami

Armádní síly v Súdánu obléhaly dům premiéra, ulice Chartúmu zablokovali demonstranti

Neznámé armádní síly v Súdánu uvrhly premiéra Abdalláha Hamduka do domácího vězení poté, co obléhaly jeho dům, informovala agentura Reuters s odvoláním na súdánskou televizi. Vojáci podle súdánské televize zadrželi také několik politických představitelů včetně čtyř ministrů. Agentura AFP uvedla, že ulice hlavního města Chartúmu zablokovali demonstranti.

Mezi zadrženými je také člen súdánské suverénní rady, nejvyššího orgánu v zemi, který je složen ze zástupců armády a vůdců občanské společnosti. Zatčen byl rovněž premiérův mediální poradce, uvádí Reuters s odkazem na své zdroje.

Súdánské profesní sdružení, organizace zastřešující několik odborových svazů, vyzvalo občany, aby vyšli do ulic, a protestovali tak proti možnému armádnímu převratu. Stejná organizace, která je zároveň hlavním prodemokratickým hnutím v zemi, také podle agentury AP informovala, že po celém Súdánu  dochází k výpadkům mobilního signálu a internetu.

V zemi narůstalo napětí od doby, kdy v září súdánské úřady oznámily, že zmařily pokus o převrat, který naplánovali stoupenci svrženého prezidenta Umara Bašíra.

Zdroj: ČTK
Další zprávy