VIDEO Western Salvation vede Madse Mikkelsena za pomstou

Kultura Kultura
Aktualizováno 4. 5. 2014 10:39
Zdroj foto: FDC Zdroj foto: FDC
Temný western Salvation bude mít premiéru mezi Půlnočními filmy v Cannes. Podívejte se na první ukázku.
Podívejte se na ukázku z westernu Salvation s Madsem Mikkelsenem v hlavní roli. | Video:

Video - Dánský herec Mads Mikkelsen získává po právu stále větší uznání. Po skvělých hereckých výkonech v kritikou velmi ceněném Honu a diváky milovaným seriálem Hannibal, se nyní objeví ve westernu Salvation.

Vrátí se v něm i do Cannes, odkud si odvezl před dvěma lety za Hon cenu pro nejlepšího herce. Salvation od dánského režiséra Kristiana Levringa se bude promítat v sekci "p§lnočních filmů" společně se snímky The Rover (režie: David Michod) a The Target (režie: Chang).

Mikkelsen hraje přistěhovalce z Dánska, který se chce usadit v 70. letech 19. století na Divokém Západě. Jeho poklidný rodinný život ovšem končí v okamžiku, kdy je brutálně zavražděna jeho manželka i děti. John samozřejmě zatouží po náležitě krvavé odplatě. Když ovšem dojde na spravedlnost a zločinec sejde ze světa rukou ukřivděného, stojí už proti němu vůdce místních gangsterů, mezi něž zabitý patřil. Ve městečku vádne strach z gangu, a tak se John musí začít bránit sám.

Klasické westernové schéma předchází skvělá pověst a obsazení navíc zdobí krásná Eva Green i bývalý geniální fotbalista a dnes herec a režisér Eric Cantona.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Biker Cink si v Novém Městě zopakoval čtvrté místo z úvodu SP

Biker Ondřej Cink dojel v závodě Světového poháru v cross country v Novém Městě na Moravě čtvrtý, stejně jako před týdnem v úvodu seriálu v německém Albstadtu. S velkým náskokem dnes zvítězil Brit Thomas Pidcock.

Cink se na domácí trati držel od začátku v popředí, a přestože se mu vzdalovaly medailové pozice a jel dlouho osamocený, dokázal udržet cenné čtvrté místo. Na Pidcocka měl ztrátu přesně dvou minut.

před 1 hodinou

Vrtulník zasahoval u nehody na dálnici D11. Úsek už je průjezdný

Nákladní vůz najel odpoledne na 51. kilometru dálnice D11 ve směru na Prahu do vozidla silničářů. Při nehodě utrpěl jeden silničář zranění, na místě zasahoval vrtulník. Dálnice byla v místě nehody asi 30 minut uzavřena, řekla mluvčí hasičů Dagmar Zemanová. Provoz byl obnoven před 17:00.

Auto silničáře při nehodě podle Zemanové srazilo. Nehoda se stala krátce po 16:00. Pětatřicetiletý muž utrpěl středně těžká zranění nohou a hlavy, letecky byl po ošetření převezen do královéhradecké nemocnice, řekla mluvčí záchranářů Petra Homolová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy