VIDEO Western Salvation vede Madse Mikkelsena za pomstou

Kultura Kultura
Aktualizováno 4. 5. 2014 10:39
Temný western Salvation bude mít premiéru mezi Půlnočními filmy v Cannes. Podívejte se na první ukázku.
Podívejte se na ukázku z westernu Salvation s Madsem Mikkelsenem v hlavní roli. | Video:

Video - Dánský herec Mads Mikkelsen získává po právu stále větší uznání. Po skvělých hereckých výkonech v kritikou velmi ceněném Honu a diváky milovaným seriálem Hannibal, se nyní objeví ve westernu Salvation.

Vrátí se v něm i do Cannes, odkud si odvezl před dvěma lety za Hon cenu pro nejlepšího herce. Salvation od dánského režiséra Kristiana Levringa se bude promítat v sekci "p§lnočních filmů" společně se snímky The Rover (režie: David Michod) a The Target (režie: Chang).

Mikkelsen hraje přistěhovalce z Dánska, který se chce usadit v 70. letech 19. století na Divokém Západě. Jeho poklidný rodinný život ovšem končí v okamžiku, kdy je brutálně zavražděna jeho manželka i děti. John samozřejmě zatouží po náležitě krvavé odplatě. Když ovšem dojde na spravedlnost a zločinec sejde ze světa rukou ukřivděného, stojí už proti němu vůdce místních gangsterů, mezi něž zabitý patřil. Ve městečku vádne strach z gangu, a tak se John musí začít bránit sám.

Klasické westernové schéma předchází skvělá pověst a obsazení navíc zdobí krásná Eva Green i bývalý geniální fotbalista a dnes herec a režisér Eric Cantona.

 

Právě se děje

před 59 minutami

USA reagují na nový bezpečnostní zákon pro Hongkong, začnou rušit politické výjimky

Americký prezident Donald Trump na tiskové konferenci v Bílém domě oznámil, že dal pokyn vládě, aby zahájila proces rušení politických výjimek, které Hongkongu poskytovaly ze strany USA oproti pevninské Číně zvláštní status. Reagoval tak na nový bezpečnostní zákon pro Hongkong, pro nějž se ve čtvrtek vyslovil čínský parlament na svém plenárním zasedání. Informovaly o tom tiskové agentury.

Trump dodal, že Spojené státy také zakážou vstup do země "potenciálně rizikovým" osobám z Číny a začnou sankcionovat čínské oficiální činitele, kteří jsou podle Washingtonu zodpovědní za podrývání hongkongské ekonomiky. Podle amerického prezidenta Čína porušila své slovo ohledně zachování hongkongské autonomie.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Antidopingový výbor ČR povede Petra Volková

Novou ředitelkou Antidopingového výboru České republiky byla jmenována Petra Volková. Čtyřicetiletá doktorka práv vystřídala ve funkci Martina Lukavského, který organizaci vedl teprve od poloviny ledna. Vedení výboru se dosavadní zástupkyně ředitele Volková ujme oficiálně v pondělí.

Volková v minulosti spolupracovala s Českomoravským fotbalovým svazem a Českým olympijským výborem. V antidopingovém výboru působí tři roky a už v březnu byla pověřena jeho řízením.

"Výbor již zpracoval antidopingový národní program pro rok 2020. Ten obsahuje šest stěžejních oblastí, například prevenci, vzdělávání, testování, mezinárodní spolupráci a podobně. Bude třeba zafixovat do povědomí sportovní veřejnosti, že nejsme pouze orgán represivní, ale také preventivní," řekla Radiožurnálu.

Jejím cílem je také zlepšit komunikaci sportovců a dopingových komisařů. "Ten předmět naší činnosti nás předurčuje k tomu, že sportovci zřejmě nejásají, když vidí nás nebo komisaře. A právě proto bude potřeba zkvalitnit komunikaci se samotnými sportovci a vyškolit si lépe komisaře, aby tam nedocházelo k žádným komplikacím a kontroly probíhaly v pořádku," uvedla.

Další zprávy