Baldwinovi za zastřelení kameramanky hrozí 18 měsíců vězení, obžaloba trest zmírnila

Prokuratura v americkém státě Nové Mexiko zmírnila obžalobu, které čelí herec Alec Baldwin v souvislosti se zastřelením kameramanky při natáčení v říjnu 2021. Nyní mu v případě odsouzení hrozí maximálně 18 měsíců vězení, zatímco s původní obžalobou se pojil minimálně pětiletý trest, informoval deník The New York Times.

Baldwin byl v lednu obžalován z neúmyslného zabití společně s Hannah Gutierrezovou-Reedovou, která pro produkci westernu Rust připravovala zbraně. Dvojice je stíhaná za incident, při kterém Baldwin vypálil ostrý náboj, ačkoli se na natáčení měly používat pouze náboje slepé. Kulka tehdy zasáhla 42letou Halynu Hutchinsovou, která v nemocnici podlehla zraněním.

Prokurátoři v obžalobě uvedli, že Baldwin i Gutierrezová-Reedová nedodržovali bezpečnostní standardy, a do své obžaloby původně zahrnuli prvek, který výrazně navýšil možnou trestní sazbu. V pátek ovšem obžalobu upravili poté, co Baldwinovi právníci přišli s námitkou, že zpřísněné obvinění vycházelo ze státního předpisu schváleného až po smrtelném incidentu, který se odehrál na ranči Bonanza Creek u města Santa Fe.

Zdroj: ČTK

Zpěvák Pharrell Williams bude pracovat jako návrhář pro značku Louis Vuitton

Americký hudebník, producent a stylista Pharrell Williams bude pracovat jako návrhář kolekcí pánské módy pro značku Louis Vuitton. Firma to oznámila na twitteru. Ve funkci kreativního ředitele nahradí Virgila Abloha, který zemřel koncem roku 2021. Jako šéfnávrhář se 49letý Williams poprvé představí během pařížského týdne módy letos v červnu.

Williams je známý zejména jako zpěvák, který se skupinou N.E.R.D. i sólovými projekty získal 13 cen Grammy, ale ve světě módy se pohybuje už delší dobu. Navrhoval například pro značky Diesel, Chanel, Moncler či Adidas a pro Louis Vuitton v roce 2008 navrhl kolekci šperků a brýlí.

Zdroj: ČTK

Policie zatkla ženu, která kradla dárky pod stromečkem Roberta De Nira

Americká policie zatkla ženu, kterou americký herec Robert De Niro přistihl, jak mu v bytě krade zpod vánočního stromku připravené dárky. Třicetiletá žena se vloupala do hercova bytu v newyorské čtvrti Upper East Side dnes brzy ráno, píše agentura Reuters s odvoláním na policejního mluvčího.

Devětasedmdesátiletý De Niro ženu přistihl, jak si jeho dárky plní přinesenou tašku, když v županu scházel po schodech do obývacího pokoje. Krátce předtím zaslechl z místnosti hluk. Podezřelá žena je ve vazbě, uvedl policejní mluvčí Arthur Tsui.

De Niro proslul jako jeden z nejtalentovanějších amerických herců své doby. Svou výraznou tvář propůjčil desítkám postav v filmech rozličných žánrů. V hlavních rolích se objevil například ve filmech Casino (1995), Čas probuzení (1990), ve filmové trilogii Kmotr (1972 až 1990) nebo v dramatu Irčan (2019). Za své výkony získal dva Oscary, dva Zlaté glóby a desítky dalších nominací. Oceněn byl v roce 2000 mimo jiné i na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových varech za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.

Zdroj: ČTK

Angelina Jolie končí jako zvláštní vyslankyně OSN pro uprchlíky, chce pracovat napřímo

Americká herečka Angelina Jolie opouští svoji pozici zvláštní vyslankyně Úřadu vysokého komisaře Organizace spojených národů pro uprchlíky. Jolie, která svůj konec oznámila ve společném prohlášení s OSN, se za 21 let ve funkci zúčastnila více než 60 misí v terénu, uvedla, že humanitární aktivistkou zůstane.

"Budu nadále dělat vše, co bude v mých silách, abych pomohla uprchlíkům i dalším vysídleným lidem. Po 20 letech práce ve strukturách OSN mám pocit, že je načase, abych pracovala jinak. Chci pracovat přímo s uprchlíky a místními organizacemi a naslouchat jejich návrhům na řešení," oznámila Jolie ve společném prohlášení s OSN.

Dodala, že je "vděčná za možnost pracovat s tolika vynikajícími a oddanými pracovníky Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky". Organizace spojených národů přichází o svoji nejslavnější osobnost v náročné době, píše list The New York Times. 

Zdroj: ČTK
Pokračovat