Foto: Největší hvězdy ve Varech. DiCapria ještě nikdo neznal, Travolta zatančil

Festival v Karlových Varech začaly po roce 1989 navštěvovat hollywoodské hvězdy.
Russell Crowe (na snímku) přiletěl do Karlových Varů tuto středu. Hosty letošního ročníku festivalu ale budou také Ewan McGregor nebo herečky Alicia Vikander a Robin Wright. U této příležitosti připomínáme největší hvězdy, jež se za poslední tři desítky let prošly po zdejším červeném koberci.
Slavný český animátor a výtvarník Jan Švankmajer byl hostem festivalu v roce 1994.
Na fotografii z téže doby jsou prezident Václav Havel s hercem Maxem von Sydowem a prezidentem festivalu Jiřím Bartoškou.
Roku 2017 přivítal prezident festivalu Jiří Bartoška americkou herečku Umu Thurmanová, kterou proslavila postava Mii ve snímku Pulp Fiction. Držitelka Zlatého glóbu za film Duševní slepota převzala cenu.
Foto: Profimedia.cz
Kultura Kultura
Aktualizováno 29. 6. 2023 6:29
Australský herec Russell Crowe známý ze snímků Gladiátor nebo Čistá duše se tuto středu večer stal další světovou celebritou, která navštívila karlovarský filmový festival. Ten oficiálně začíná v pátek, letošními hvězdami budou rovněž Ewan McGregor, spojený se ságou Hvězdné války, nebo Alicia Vikanderová a Robin Wrightová.

Prezidentovi festivalu Jiřímu Bartoškovi a dnes již nežijící dramaturgyni Evě Zaoralové se po sametové revoluci podařilo proměnit stagnující festival v nejprestižnější kinematografickou přehlídku nejen v České republice, ale dnes už také ve střední Evropě.

Svědčí o tom právě seznam hostů, k nimž postupně patřili herci Salma Hayeková, Keira Knightleyová a Scarlett Johanssonová, Morgan Freeman, Michael Douglas, Robert Redford, Robert De Niro, John Travolta, Mel Gibson nebo v posledních letech Johnny Depp a Geoffrey Rush. Připomínáme, kdo všechno se za poslední tři desítky let prošel po červeném koberci.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy