Justin Timberlake byl zatčen v New Yorku za řízení pod vlivem alkoholu

ČTK ČTK
Aktualizováno 18. 6. 2024 21:05
Americký zpěvák a herec Justin Timberlake v úterý strávil několik hodin ve vazbě, když jej na newyorském Long Islandu zadrželi pro podezření, že řídil auto opilý. Podle policie ignoroval značku stop a vyjel ze svého pruhu. Už byl předveden před soud, který jej po úvodním jednání propustil na svobodu, uvádějí americká média.
Foto: Shutterstock

Podle agentury AP čelí Timberlake obvinění z řízení pod vlivem omamné látky. Po nočním zadržení dopoledne stanul před soudem v městečku Sag Harbor, kde má proces podle oznámení prokuratury pokračovat 26. července. Timberlakeovi zástupci na žádost agentury AP o komentář nereagovali.

Dokument zveřejněný soudem uvádí, že zpěvák řídil nové BMW, když jej krátce po půlnoci místního času (06:00 SELČ) zastavil strážník. "Jeho očí byly podlité krví… z jeho dechu byl cítit silný zápach alkoholu… měl zpomalenou řeč, chůze byla nejistá," popsala policie stav podezřelého. Timberlake podle dokumentu strážníkovi řekl, že měl jedno martini, dechovou zkoušku odmítl.

Východ Long Islandu, kde se kauza odehrává, je oblíbenou letní destinací bohatých ležící několik desítek kilometrů východně od New Yorku, poznamenala AP. Timberlake má podle svých internetových stránek na tento víkend naplánované dva koncerty v Chicagu a příští týden dvě vystoupení v New Yorku.

Třiačtyřicetiletý zpěvák a herec se proslavil jako člen chlapecké skupiny 'N Sync. Uspěl i poté, co se vydal na sólovou dráhu, má mimo jiné deset cen Grammy. Uchytil se i na filmovém plátně, zahrál si například ve filmech Alpha Dog, V řetězech, Guru lásky či snímku Sociální síť o vzniku sociální sítě Facebook.

Držitel řady ocenění včetně Emmy nebo Brit Award po rozchodu s Britney Spearsovou tvořil několik let pár s hollywoodskou hvězdou Cameron Diazovou. V roce 2007 se jeho partnerkou stala další herečka Jessica Bielová, se kterou se v říjnu 2012 oženil. Pár má dva syny - devítiletého a tříletého.

 

Právě se děje

Další zprávy