Festival může začít. Do Varů už přijeli Viggo Mortensen i Geoffrey Rush

ČTK ČTK
27. 6. 2024 19:57
Už v předvečer zahájení filmového festivalu do Karlových Varů přijel americký herec Viggo Mortensen. Představitel Aragorna z Pána prstenů v pátek převezme cenu prezidenta festivalu Jiřího Bartošky a uvede film Až na konec světa, k němuž napsal scénář, režíroval ho a ještě v něm hraje.
Herec Viggo Mortensen a prezident festivalu Jiří Bartoška ve čtvrtek večer v Karlových Varech.
Herec Viggo Mortensen a prezident festivalu Jiří Bartoška ve čtvrtek večer v Karlových Varech. | Foto: Film Servis Festival Karlovy Vary

O příjezdu jedné z hlavních hvězd 58. ročního karlovarského festivalu informovali pořadatelé na sociálních sítích. Ve čtvrtek večer dorazil i australský herec Geoffrey Rush, který je tentokrát členem poroty.

Cenu prezidenta festivalu obdrží na slavnostním zakončení též britský rodák Clive Owen, který byl za výkon ve filmu Na dotek z roku 2004 nominován na Oscara. Dalšími hosty budou německý herec Daniel Brühl a oceňovaný režisér i producent Steven Soderbergh, oznámili tuto středu pořadatelé.

Pětašedesátiletý Viggo Mortensen se nevěnuje jen herectví. Píše básně, nahrává desky, fotografuje. Kvůli postavě mafiána v thrilleru Východní přísliby režiséra Davida Cronenberga se neváhal ponořit i do ruštiny. A vyplatilo se mu to, za tuto roli byl roku 2008 nominován na Oscara. Druhou nominaci mu vynesl film Tohle je náš svět z roku 2016, kde hluboko v lesích mimo civilizaci jako svérázný a charismatický otec vychovával šest dětí podle vlastních představ.

Do třetice byl Mortensen nominován na Oscara za roli bývalého vyhazovače a drobného podvodníčka, který ve snímku Zelená kniha z roku 2019 jako šofér vozí černošského klavíristu po americkém Jihu 60. let, kde stále přetrvávají rasové předsudky.

 

Právě se děje

Další zprávy