BBC odvysílá nové díly Top Gearu. I s Jeremym Clarksonem

Magazín Magazín
23. 4. 2015 11:03
Televize do konce letošního roku odvysílá záznamy nových dílů, které ještě stihl natočit Jeremy Clarkson předtím, než ho BBC vyhodila.
Foto: BBC

Londýn/Praha – Zprávy o možném působení Jeremyho Clarksona na obrazovkách BBC stále plní stránky ostrovních novin. Druhý kanál veřejnoprávní britské televize teď potvrdil, že odvysílá nové záběry včetně tří roztočených dílů Top Gearu. Ty trio moderátorů nestihlo dotočit kvůli incidentu Clarksona s producentem show, informuje deník The Guardian s odvoláním na BBC.

BBC zároveň připravuje zcela nový formát Top Gearu, který chce divákům představit již příští rok. Pořadem by měla nově provádět žena. Televize odmítla komentovat spekulace, že se do show vrátí zbylí dva moderátoři, tedy Richard Hammond a James May.

Jeremy Clarkson zveřejnil v neděli sloupek v The Sunday Times, ve kterém se poprvé vyjádřil k tomu, co zapříčinilo jeho zkratovité jednání zkraje března, kdy fyzicky i slovně napadl producenta Top Gearu kvůli špatnému jídlu. Napsal, že byl pod enormním psychickým tlakem, protože mu lékaři dva dny před zmiňovaným incidentem sdělili, že má "pravděpodobně rakovinu". Potvrdil také, že připravuje nový motoristický pořad. Detailnější informace však nesdělil.

Top Gear sledovalo asi 350 milionů lidí a pařil mezi nejvýnosnější pořady BBC. Více než milion fanoušků z celého světa krátce po stažení Clarksona z pořadu podepsalo petici proti jeho odvolání.

BBC si myslí, že Clarkson působí víc problémů než užitku, já s tím nesouhlasím, značka Top Gear bude jeho odchodem znehodnocena, říká publicista Luděk Staněk. Podle něj Clarkson na BBC skončí. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Smartwings budou další měsíc pod ochranou, jednají o úvěru

Letecká společnost Smartwings získala další čas na řešení svých ekonomických problémů. Městský soud v Praze tento pátek vyhlásil na jeden měsíc moratorium na majetek firmy. Prodloužil tak stávající ochranu, kterou společnost využívá od loňského srpna. Informoval o tom server Zdopravy.cz. Aerolinky nyní jednají o úvěru, který by měl být krytý státem. Dceřiné ČSA, které mají také problémy, tento pátek podaly v insolvenčním řízení návrh na reorganizaci firmy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy