Clarksonova kariéra v ohrožení. Moderátora vyšetřuje policie

Marek Pros Marek Pros
26. 3. 2015 11:02
BBC předala dokumenty z vyšetřování incidentu mezi moderátorem a producentem Top Gearu policii, ta může Clarksona obvinit z napadení.
Jeremy Clarkson
Jeremy Clarkson | Foto: Reuters

Londýn/Praha – Uplynulo jen několik hodin od oznámení, že Jeremy Clarkson již nebude uvádět nejúspěšnější motoristický pořad světa, a už se na kontroverzního moderátora valí další problémy. Vedení televize předalo policii z North Yorkshire kopii vyšetřovacího protokolu, podle kterého Clarkson fyzicky napadl producenta pořadu Top Gear. O případu informuje britský deník The Guardian.

Interním vyšetřováním incidentu byl pověřen šéf skotské BBC Ken MacQuarrie, který kromě svědků události vyslechl jak Clarksona, tak napadeného producenta Oisina Tymona. Výsledky pak předal generálnímu řediteli televize Lordu Hallovi. Ten následně oznámil novinářům, že Jeremy Clarkson "překročil čáru" a pro BBC již pracovat nebude.

Clarkson chtěl producenta vyhodit

Policie si včera od BBC vyžádala kopii reportu, podle kterého je Clarkson přímo odpovědný za "nevyprovokovaný fyzický a verbální útok" vůči Tymonovi, producentovi Top Gearu. Ten musel po napadení vyhledat lékaře.

Ken MacQuarrie ve své zprávě dospěl k závěru, že Clarkson Tymona udeřil a způsobil mu otoky a krvácení z úst. Tymon byl navíc "opakovaně verbálně napadán a urážen" a z celého incidentu byl "šokovaný a zoufalý", uvádí zpráva. Útok trval minimálně třicet vteřin a přerušil ho až jeden ze svědků. Clarkson měl Tymonovi hrozit vyhazovem.

Policie se k vyšetřování Clarksona zatím nechce vyjadřovat, novinářům pouze potvrdila, že si od BBC vyžádala kopii zprávy. "Požádali jsme televizi o zprávu, která podrobně popisuje výsledky jejich interního šetření. Informace následně posoudíme a v případě potřeby přijmeme nutná opatření," citoval The Guardian mluvčího policie.

Oisin Tymon ve svém včerejším prohlášení vyjádřil politování nad tím, jak celá situace skončila, a dodal, že s Clarksonem měl "pozitivní a úspěšný pracovní vztah".

Jeremy Clarkson zatím s médii nekomunikuje, na Twitteru si pouze změnil osobní status, že býval moderátorem motoristické show Top Gear na BBC2.

BBC si myslí, že Clarkson působí víc problémů než užitku, já s tím nesouhlasím, značka Top Gear bude jeho odchodem znehodnocena, říká publicista Luděk Staněk. Podle něj Clarkson na BBC skončí. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 32 minutami

Bělobrádek se nebude ucházet o uvolněný předsednický post lidovců, Výborný odstoupil z osobních důvodů

Bývalý dlouholetý předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek vyloučil kandidaturu na pozici šéfa strany. Na twitteru uvedl, že se o pozici ucházet nebude, neboť kandidaturu ohlásili místopředseda strany a šéf lidoveckého poslaneckého klubu Jan Bartošek a europoslanec Tomáš Zdechovský. Místo z rodinných důvodů opouští Marek Výborný.

"Vzhledem k tomu, že kandidaturu na předsedu KDU-ČSL ohlásili Jan Bartošek a Tomáš Zdechovský, kandidovat určitě nebudu. Konec hlášení," uvedl Bělobrádek.

Výborný rezignuje na funkci předsedy k termínu mimořádného sjezdu strany, který by se měl uskutečnit 25. ledna. Termín na dnešním jednání musí případně potvrdit celostátní konference, která je nejvyšším stranickým orgánem mezi sjezdy.

před 1 hodinou

Z nemocnice v Ostravě byl propuštěn i druhý zraněný po střelbě

Po úterní střelbě ve Fakultní nemocnici Ostrava už ve zdravotnickém zařízení nezůstává žádný pacient. I druhého zraněného muže lékaři v pátek odpoledne propustili do domácí péče. 

Dvaačtyřicetiletý střelec zabil sedm lidí. Poslední oběť, kterou muž střelil do hlavy, podlehla svým zraněním ve čtvrtek. Žena byla od útoku v kritickém stavu. Ve stejný den byl do domácího léčení propuštěn jeden ze zraněných mužů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy