Clarksonova kariéra v ohrožení. Moderátora vyšetřuje policie

Marek Pros Marek Pros
26. 3. 2015 11:02
BBC předala dokumenty z vyšetřování incidentu mezi moderátorem a producentem Top Gearu policii, ta může Clarksona obvinit z napadení.
Jeremy Clarkson
Jeremy Clarkson | Foto: Reuters

Londýn/Praha – Uplynulo jen několik hodin od oznámení, že Jeremy Clarkson již nebude uvádět nejúspěšnější motoristický pořad světa, a už se na kontroverzního moderátora valí další problémy. Vedení televize předalo policii z North Yorkshire kopii vyšetřovacího protokolu, podle kterého Clarkson fyzicky napadl producenta pořadu Top Gear. O případu informuje britský deník The Guardian.

Interním vyšetřováním incidentu byl pověřen šéf skotské BBC Ken MacQuarrie, který kromě svědků události vyslechl jak Clarksona, tak napadeného producenta Oisina Tymona. Výsledky pak předal generálnímu řediteli televize Lordu Hallovi. Ten následně oznámil novinářům, že Jeremy Clarkson "překročil čáru" a pro BBC již pracovat nebude.

Clarkson chtěl producenta vyhodit

Policie si včera od BBC vyžádala kopii reportu, podle kterého je Clarkson přímo odpovědný za "nevyprovokovaný fyzický a verbální útok" vůči Tymonovi, producentovi Top Gearu. Ten musel po napadení vyhledat lékaře.

Ken MacQuarrie ve své zprávě dospěl k závěru, že Clarkson Tymona udeřil a způsobil mu otoky a krvácení z úst. Tymon byl navíc "opakovaně verbálně napadán a urážen" a z celého incidentu byl "šokovaný a zoufalý", uvádí zpráva. Útok trval minimálně třicet vteřin a přerušil ho až jeden ze svědků. Clarkson měl Tymonovi hrozit vyhazovem.

Policie se k vyšetřování Clarksona zatím nechce vyjadřovat, novinářům pouze potvrdila, že si od BBC vyžádala kopii zprávy. "Požádali jsme televizi o zprávu, která podrobně popisuje výsledky jejich interního šetření. Informace následně posoudíme a v případě potřeby přijmeme nutná opatření," citoval The Guardian mluvčího policie.

Oisin Tymon ve svém včerejším prohlášení vyjádřil politování nad tím, jak celá situace skončila, a dodal, že s Clarksonem měl "pozitivní a úspěšný pracovní vztah".

Jeremy Clarkson zatím s médii nekomunikuje, na Twitteru si pouze změnil osobní status, že býval moderátorem motoristické show Top Gear na BBC2.

BBC si myslí, že Clarkson působí víc problémů než užitku, já s tím nesouhlasím, značka Top Gear bude jeho odchodem znehodnocena, říká publicista Luděk Staněk. Podle něj Clarkson na BBC skončí. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hokejový útočník Koblasa prodloužil smlouvu v Karlových Varech

Karlovarský hokejový útočník Petr Koblasa podepsal na západě Čech novou jednoletou smlouvu a bude za Energii hrát i v příští extraligové sezoně. Šestadvacetiletý Koblasa byl v uplynulém ročníku s 26 body čtvrtým nejproduktivnějším hráčem týmu.

"Jeho spojení v jednom útoku s Václavem Skuhravým a Tomášem Vondráčkem fungovalo a věříme, že ta formace bude i nadále energickou silou našeho mužstva," uvedl na klubovém webu hlavní trenér a sportovní manažer klubu Martin Pešout.

Koblasa se před sezonou vrátil do Karlových Varů po třech letech strávených v Chomutově. Zaznamenal životní ročník, v němž vstřelil 14 gólů a na dalších 12 přihrál. V extralize debutoval v sezoně 2011/12 a od té doby odehrál včetně play off 419 zápasů s bilancí 113 bodů (55+58).

Zdroj: ČTK
Další zprávy