Clarksona lákají Rusové, nabízejí mu vlastní vojenskou show

Marek Pros ČTK Marek Pros, ČTK
26. 3. 2015 14:00
Zatímco BBC řeší, kdo bude moderovat Top Gear, Jeremy Clarkson dostává více či méně seriózní nabídky ke spolupráci.
Jeremy Clarkson během Top Gear Live v Moskvě
Jeremy Clarkson během Top Gear Live v Moskvě | Foto: Profimedia.cz

Londýn/Praha – Miliony televizních fanoušků Top Gearu teď řeší dvě otázky: Co bude s motoristickým pořadem a kde skončí Jeremy Clarkson? Odpověď na první z nich jim již včera dal generální ředitel BBC Lord Hall. Novinářům řekl, že hlavním cílem BBC je teď připravit nový formát show, která se na televizní obrazovky vrátí v roce 2016.

Přestože Richard Hammond a James May již dříve prohlásili, že bez Clarksona show moderovat nebudou, kreativní ředitel BBC Alan Yentob se nechal slyšet, že hlavními kandidáty "nového" Top Gearu jsou právě Hammond a May, píše web Mirror.

Yentob médiím sdělil, že s moderátory začne jednat, až opadnou emoce. Zdůraznil, že jejich názory a postoj budou pro budoucnost Top Gearu klíčové.

Britská média často zmiňují, že uvolněný post zaplní rozhlasový moderátor Chris Evans. Ten novinové články označil za nesmysl.

Generál Clarkson

Moderátor Jeremy Clarkson se zatím ke svému propuštění nevyjádřil, na Twitteru si pouze změnil popisku profilu na Bývalý moderátor motoristické show Top Gear na BBC2.

Ostrovní média se momentálně předhánějí ve spekulacích, která z televizí mu nabídne nejlepší podmínky a vlastní show. Daily Telegraph již dříve napsal, že se Clarkson dohodne s komerční stanicí ITV.

Ve hře jsou i mezinárodní nabídky, Clarksona například oslovila ruská státní televize Zvezda. Ta spadá pod ruské ministerstvo obrany a kontroverzního moderátora láká na vlastní pořad.

"Milý Jeremy, vysílací společnost ruských ozbrojených sil Zvezda Vám nabízí spolupráci. Přáli bychom si, abyste se stal vedoucím motoristického pořadu naší stanice v Moskvě. Budeme velice potěšeni, pokud přicestujete do Moskvy začátkem dubna, abychom spolupráci osobně projednali," praví se v ruské nabídce, zveřejněné na webu stanice.

Zvezda připomněla, že v Top Gearu se svého času objevily i výdobytky sovětského automobilového průmyslu a sám moderátor je i velkým fanouškem vojenské techniky. Rusko a ruská auta sice až dosud kritizoval, ale "možná změní názor, až se stane vedoucím programu naší stanice", doufají náčelníci armádní stanice.

Clarkson se k ruské nabídce nevyjádřil. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Test motoru nové rakety pro lety na Měsíc skončil v USA předčasně

Důležitý test motorů nové rakety SLS (Space Launch System), která má v dalších letech dopravit astronauty na Měsíc, skončil v americkém testovacím středisku v Mississippi předčasně. Podle Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) běžely čtyři motory jen něco přes minutu, zatímco původně měli inženýři v plánu zážeh ukončit až po osmi minutách, aby mohli nasimulovat let rakety na oběžnou dráhu Země. Napsal o tom server BBC.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Soud EU pozastavil českou žalobu kvůli neproplacené dotaci pro Agrofert, píše server

Žaloba, kterou Česko podalo na Evropskou komisi kvůli zablokované dotaci pro holding Agrofert se zatím odkládá. Napsal to server iRozhlas s odkazem na ministerstvo zahraničí. "Soudní řízení bude přerušeno až do okamžiku, kdy Evropská komise definitivně rozhodne, zda projekt, kterého se napadené rozhodnutí o pozastavení plateb týká, vyloučí z unijního financování, či nikoliv," sdělila serveru mluvčí resortu Zuzana Štíchová.

Zhruba 800 tisíc korun Brusel zatím odmítá proplatit kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). 

Zdroj: Domácí
Další zprávy