Clarksona lákají Rusové, nabízejí mu vlastní vojenskou show

Marek Pros ČTK Marek Pros, ČTK
26. 3. 2015 14:00
Zatímco BBC řeší, kdo bude moderovat Top Gear, Jeremy Clarkson dostává více či méně seriózní nabídky ke spolupráci.
Jeremy Clarkson během Top Gear Live v Moskvě
Jeremy Clarkson během Top Gear Live v Moskvě | Foto: Profimedia.cz

Londýn/Praha – Miliony televizních fanoušků Top Gearu teď řeší dvě otázky: Co bude s motoristickým pořadem a kde skončí Jeremy Clarkson? Odpověď na první z nich jim již včera dal generální ředitel BBC Lord Hall. Novinářům řekl, že hlavním cílem BBC je teď připravit nový formát show, která se na televizní obrazovky vrátí v roce 2016.

Přestože Richard Hammond a James May již dříve prohlásili, že bez Clarksona show moderovat nebudou, kreativní ředitel BBC Alan Yentob se nechal slyšet, že hlavními kandidáty "nového" Top Gearu jsou právě Hammond a May, píše web Mirror.

Yentob médiím sdělil, že s moderátory začne jednat, až opadnou emoce. Zdůraznil, že jejich názory a postoj budou pro budoucnost Top Gearu klíčové.

Britská média často zmiňují, že uvolněný post zaplní rozhlasový moderátor Chris Evans. Ten novinové články označil za nesmysl.

Generál Clarkson

Moderátor Jeremy Clarkson se zatím ke svému propuštění nevyjádřil, na Twitteru si pouze změnil popisku profilu na Bývalý moderátor motoristické show Top Gear na BBC2.

Ostrovní média se momentálně předhánějí ve spekulacích, která z televizí mu nabídne nejlepší podmínky a vlastní show. Daily Telegraph již dříve napsal, že se Clarkson dohodne s komerční stanicí ITV.

Ve hře jsou i mezinárodní nabídky, Clarksona například oslovila ruská státní televize Zvezda. Ta spadá pod ruské ministerstvo obrany a kontroverzního moderátora láká na vlastní pořad.

"Milý Jeremy, vysílací společnost ruských ozbrojených sil Zvezda Vám nabízí spolupráci. Přáli bychom si, abyste se stal vedoucím motoristického pořadu naší stanice v Moskvě. Budeme velice potěšeni, pokud přicestujete do Moskvy začátkem dubna, abychom spolupráci osobně projednali," praví se v ruské nabídce, zveřejněné na webu stanice.

Zvezda připomněla, že v Top Gearu se svého času objevily i výdobytky sovětského automobilového průmyslu a sám moderátor je i velkým fanouškem vojenské techniky. Rusko a ruská auta sice až dosud kritizoval, ale "možná změní názor, až se stane vedoucím programu naší stanice", doufají náčelníci armádní stanice.

Clarkson se k ruské nabídce nevyjádřil. 

 

Právě se děje

před 30 minutami

O změny klimatu se zajímá polovina Čechů, dvě třetiny lidí se jí obávají, zjistil průzkum

O problematiku změn klimatu se v Česku zajímá 53 procent lidí, z toho sedm procent velmi. Podle 86 procent respondentů dochází v posledních 100 letech na Zemi ke změně klimatu. Na 89 procent lidí míní, že ke změně přispívá lidská činnost, 64 procent z nich je o tom zcela přesvědčeno. Vyplynulo to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Názor, že lidé mohou svým chováním změnu klimatu zpomalit, zastává 76 procent respondentů, podle sedmi procent ji tak lze i úplně zastavit. Opačný názor má 12 procent české veřejnosti. Dopadů klimatické změny na Zemi se v určité míře obává 67 procent respondentů, z toho 17 procent velmi. Strach nepociťuje 29 procent.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 41 minutami

Na Pelhřimovsku se srazil nákladní vlak s autem, řidička nehodu nepřežila

Nehoda na železničním přejezdu v obci Sojníč na Pelhřimovsku ve středu na šest hodin zastavila provoz na trati Havlíčkův Brod - Veselí nad Lužnicí. Při srážce nákladního vlaku s osobním autem zemřela sedmašedesátiletá řidička auta, uvedla mluvčí policie Stanislava Rázlová. Nehodou vznikla materiální škoda asi 220 000 korun. Provoz v úseku Horní Cerekev - Počátky-Žirovnice byl obnoven ve 14:30.

Nehoda se stala krátce před 8:30 na železničním přejezdu chráněném pouze výstražnými kříži, uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Na místě se mimo jiné zjišťovaly rozhledové poměry, které měla řidička mít, podle Drápala byly vyhovující. "Škody byly celkově vyčísleny na 220.000 korun s tím, že 100.000 je na osobním autě," řekl Drápal. Žena v autě cestovala sama.

České dráhy zavedly po nehodě v úseku mezi Horní Cerekví a stanicí Počátky-Žirovnice náhradní autobusovou dopravu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy