BBC se dohodla s Clarksonem. Bude uvádět vědomostní kvíz

Magazín Magazín
8. 4. 2015 16:30
Kontroverzní moderátor i nadále zůstane na obrazovkách BBC, přestože jeho jméno již nebude spojeno s motoristickou show Top Gear.
Foto: Reuters

Londýn/Praha – Vedení BBC potvrdilo, že Jeremy Clarkson bude uvádět satirický vědomostní pořad Have I Got News For You navzdory faktu, že mu televize neobnovila smlouvu a stopla motoristickou show Top Gear, píše britský deník The Guardian.

BBC podrobila v březnu Clarksona internímu vyšetřování kvůli incidentu, kdy měl fyzicky napadnout producenta Top Gearu a navíc mu vyhrožovat vyhazovem.

Tony Hall, generální ředitel televize, nakonec kontroverzního moderátora vyhodil a pozastavil výrobu Top Gearu. Oblíbený pořad, který po celém světě sleduje 300 milionů diváků, se na obrazovky vrátí v novém formátu během příštího roku.

Teď se hledají noví moderátoři, James May i Richard Hammond se totiž postavili za Clarksona a tvrdí, že bez něj pořad uvádět nebudou. 

Clarkson již v minulosti v Have I Got News For You vystupoval, takže nejde o náhradní řešení za zrušený Top Gear. "Televize neobnovila Jeremymu smlouvu na Top Gear, ale nezakázala mu další účinkování na BBC," cituje The Guardian mluvčího televize.

Budoucnost Jeremyho Clarksona je stále nejistá. Policie během včerejšího dne oznámila, že moderátora nebude vyšetřovat kvůli hotelovému incidentu, kdy měl uhodit a urážet producenta. 

Clarksona měla ke spolupráci oslovit komerční televize ITV či progresivní internetový projekt Netflix, který produkuje úspěšné televizní seriály jako House of Cards nebo Orange Is the New Black.

BBC si myslí, že Clarkson působí víc problémů než užitku, já s tím nesouhlasím, značka Top Gear bude jeho odchodem znehodnocena, říká publicista Luděk Staněk. Podle něj Clarkson na BBC skončí. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 45 minutami

V Chorvatsku jsou i čtvrt století po válce desítky tisíc nevybuchlých min

V Chorvatsku jsou 24 let po skončení válečného konfliktu stále místa o celkové ploše 355 čtverečních kilometrů, kde hrozí miny. V těchto oblastech se nachází více než 30 tisíc min a také velké množství další nevybuchlé munice. Podle agentury HINA to řekl ministr životního prostředí Tomislav Ćorić.

Ministr tato čísla uvedl v souvislosti s podpisem dohody, která dokládá, jak značné finanční prostředky je potřeba vynaložit na likvidaci takového nebezpečného pozůstatku války. Na základě uvedeného dokumentu by měla být vynaložena v přepočtu téměř miliarda korun na projekt odminování a ochranu lesů jen v regionu Licko-senjské a Zadarské župy.

Projekt se týká odminování 1676 hektarů lesů a půdy v prostoru Přírodního parku Velebit a Národního parku Paklenica. Jeho realizace by měla být završena do června 2023.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Chrascina má bronz z MS vrchařů, Havlíčková byla druhou juniorkou

Dvě medaile přinesl české výpravě dnešní program mistrovství světa v běhu do vrchu. Marek Chrascina získal na krátké trati bronz mezi muži, hned za ním skončil Jan Janů. Barbora Havlíčková se v Argentině stala juniorskou vicemistryní světa. V sobotu budou o úspěch bojovat závodníci a závodnice v horském maratonu.

Devatenáctiletá běžkyně na lyžích Havlíčková ve svém doplňkovém sportu na šampionátu v Argentině nestačila jen na Angelu Matteviovou z Itálie a přidala další cenný kov k evropskému juniorskému zlatu z červencového šampionátu v Zermattu.

Havlíčková běžela závod jen z lyžařské přípravy, přesto uspěla na zhruba sedm a půl kilometru dlouhé trati. "Musím říct, že jsem to absolutně nečekala. Když jsme přiletěli do Argentiny, vůbec jsem se tady nedokázala srovnat s časovým posunem, fakt se mi běhalo hrozně mizerně. Taťka mě pořád uklidňoval, že je lepší, když se mi běhá před závodem mizerně a pak při něm dobře, než naopak. A měl pravdu," pochvalovala si v tisové zprávě.

Juniorská trať byla těsně před závodem upravena. Zmizel z ní jeden nebezpečný přeběh přes řeku, přesto byla velmi náročná. "V den závodu celý den pršelo, hrozně se zvedla hladina vody, takže se běželo na bahně. Do kopce to klouzalo, ještě horší pak byl seběh. Místy to bylo hodně prudké, takže člověk neběžel, ale regulérně jel. Během závodu jsme s holkama musely přeběhnout řeku, z které se během deště stal veletok," popisovala Havlíčková.

S italskou rivalkou si prohodily pořadí z kontinentálního mistrovství, kde rovněž obsadily první a druhé místo. Ve Švýcarsku vyhrála s náskokem 51 sekund česká reprezentantka, tentokrát byla o 44 sekund rychlejší Matteviová. Na stříbrné pozici byla ale Havlíčková bezpečně.

Úspěch mladých českých závodnic podtrhla čtvrtým místem Alena Matějáková, kterou dělilo jen pět sekund od bronzové Francouzky Jade Rodriguezové. Další dvě Češky Anežka Ševčíková a Gabriela Veigertová skončily na začátku třetí desítky. Mezi juniory byl Benjamin Vrbovský patnáctý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy