BBC se dohodla s Clarksonem. Bude uvádět vědomostní kvíz

Magazín Magazín
8. 4. 2015 16:30
Kontroverzní moderátor i nadále zůstane na obrazovkách BBC, přestože jeho jméno již nebude spojeno s motoristickou show Top Gear.
Foto: Reuters

Londýn/Praha – Vedení BBC potvrdilo, že Jeremy Clarkson bude uvádět satirický vědomostní pořad Have I Got News For You navzdory faktu, že mu televize neobnovila smlouvu a stopla motoristickou show Top Gear, píše britský deník The Guardian.

BBC podrobila v březnu Clarksona internímu vyšetřování kvůli incidentu, kdy měl fyzicky napadnout producenta Top Gearu a navíc mu vyhrožovat vyhazovem.

Tony Hall, generální ředitel televize, nakonec kontroverzního moderátora vyhodil a pozastavil výrobu Top Gearu. Oblíbený pořad, který po celém světě sleduje 300 milionů diváků, se na obrazovky vrátí v novém formátu během příštího roku.

Teď se hledají noví moderátoři, James May i Richard Hammond se totiž postavili za Clarksona a tvrdí, že bez něj pořad uvádět nebudou. 

Clarkson již v minulosti v Have I Got News For You vystupoval, takže nejde o náhradní řešení za zrušený Top Gear. "Televize neobnovila Jeremymu smlouvu na Top Gear, ale nezakázala mu další účinkování na BBC," cituje The Guardian mluvčího televize.

Budoucnost Jeremyho Clarksona je stále nejistá. Policie během včerejšího dne oznámila, že moderátora nebude vyšetřovat kvůli hotelovému incidentu, kdy měl uhodit a urážet producenta. 

Clarksona měla ke spolupráci oslovit komerční televize ITV či progresivní internetový projekt Netflix, který produkuje úspěšné televizní seriály jako House of Cards nebo Orange Is the New Black.

BBC si myslí, že Clarkson působí víc problémů než užitku, já s tím nesouhlasím, značka Top Gear bude jeho odchodem znehodnocena, říká publicista Luděk Staněk. Podle něj Clarkson na BBC skončí. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 22 minutami

Děčín bude mít nové vedení, Hroudu nahradí Anděl z ANO

Nová koalice na magistrátu v Děčíně ve čtvrtek podepsala koaliční smlouvu. ANO, Piráti, ODS, Změna pro Děčín a Volba pro Děčín budou mít v zastupitelstvu 15 hlasů z 27. Dosud řídí město v červnu odvolaný primátor Jaroslav Hrouda (ANO). V nové koalici ho nahradí jeho náměstek Jiří Anděl (ANO).

Na čtvrtek bylo naplánované zasedání zastupitelstva. Spekulovalo se o návrhu nového vedení, Hrouda však ve středu odpoledne zasedání zrušil. Zdůvodnil to zhoršenou epidemickou situací. Zastupitelé se ve čtvrtek ale sešli a před společenským domem Střelnice, kde se běžně zasedání konají, podepsali koaliční smlouvu a žádost o svolání mimořádného zastupitelstva. Konat by se podle Anděla mělo do tří týdnů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy